250 lira taksitle konut dönemi

Son Güncelleme: 4 Haziran 2015 - 9:17 1 Yorum Yazar:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, “Yeni dönemde, Başbakanımızın bize hedef gösterdiği, başta emekli vatandaşlarımız olmak üzere 250 lira taksitle ve 240 ay vade ile alt gelir grubuna yönelik konutlarımızı önümüzdeki haftadan itibaren arz edeceğiz” dedi.
Toki başkanı TuranBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, katıldığı özel bir televizyon programında emekli vatandaşlara ve alt gelir grubuna yönelik konut projelerini anlattı.
Toplu Konut İdaresi’nin kuruluş amacının konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yapmak olduğu belirten Turan, “Önümüzdeki 8-9 yıl içerisinde alt ve orta gelir grubuna yönelik asgari 550 bin konut daha üreteceğiz. Böylelikle 2023 yılında Toplu Konut İdaresi binalarında oturan vatandaş sayımız 5,5-6 milyon olacak” dedi.
EMEKLİ VATANDAŞLARA 250 LİRA TAKSİTLE EV
Yeni dönemde asıl vizyonun, kuruluş amacına uygun olarak, konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:
“Yeni dönemde, Başbakanımızın bize hedef gösterdiği başta emekli vatandaşlarımız olmak üzere 250 lira taksitle ve 240 ay vade ile alt gelir grubuna yönelik konutlarımızı önümüzdeki haftadan itibaren arz edeceğiz. 2014-2015 Nisan ayı arasında Türkiye’de 50 vilayette 175 TL’den başlayan taksitlerle 15 bin konutu vatandaşlara sunduk.”
200 BİN KONUT

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


250 lira taksitle konut dönemi ile Benzer Yazılar:

4 Haziran 2015 Saat : 9:17
  TOKİ

“250 lira taksitle konut dönemi” için 1 Yorum

  1. Cemile baştag dedi ki:

    Ben asgari ücretle çalışıyor ve üniversitede bir çocuk okutuyorum ve kirada oturuyorum benim için ev almak bir hayal tek umudum 250 tl olan bu toki evlerine girebilmek lütfen bu evleri kayıtları ne zaman başlayacak haberdar olmak istiyorum çogunu okutan evini asgari ücretle evini geçindiren bir anneyim teşekkür ederim .

250 lira taksitle konut dönemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------