3. Havalimanı Temel Atma Töreni Yapıldı

Son Güncelleme: 10 Haziran 2014 - 8:49 0 Yorum Yazar:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanının ilk etabının senede 70 milyon ila 90 milyon yolcuya hizmet verebileceğini bildirerek, “Açılışı da, sözünü aldık ve gününü belirledik; 29 Ekim 2017. İnşallah yoğun bir çalışmayla 29 Ekim’de, o gün anlamlı bir gün, birinci etabın açılışını yapacağız” dedi.

3. HavalimanıErdoğan, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanının temel atma törenindeki konuşmasında, bu projenin ne kadar büyük bir proje olduğunu anlamak isteyenlerin, projeye yönelik düşmanlıklara ve taarruzlara bakmalarının yeterli olacağını söyledi.

Havalimanının ihalesinin 13 ay önce yapıldığını, söz konusu ihalenin hemen ardından nükleer santral inşaatı konusunda mutabakata varıldığını anlatan Erdoğan, 14 Mayıs 2013’te de IMF’ye olan borcun kapandığını kaydetti.

Erdoğan, geçmiş iktidarlardan borç devraldıklarını ifade ederek, “Bu proje birilerini çok ciddi bir şekilde rahatsız etti. Bu küresel projeler, bu büyük projeler, başarılar birilerini ciddi şekilde rahatsız etti. Burada bir şeyi açık açık ifade edeceğim; Geçen yıl, bu büyük sevinçlerin yaşandığı bir dönemde sokağa çıkanlar günlerce cam çerçeve indirenler, günlere polisle çatışanlar, arkalarında kan, ölüm ve gözyaşı bırakanlar, aslında hiçbir zaman neye karşı çıktıklarını ve neye alet olduklarını anlamadılar. Onlar, maşa olarak kullanıldılar. Onlar, piyon olarak kullanıldılar. Türkiye kabuğunu kırarken, makus talihini yenerken, tarihi nitelikteki başarılara imza atarken, sokağa çıkanlar Türkiye’nin kutlu yürüyüşünün durdurulması ve engellenmesi için açık şekilde kullanıldılar” diye konuştu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


3. Havalimanı Temel Atma Töreni Yapıldı ile Benzer Yazılar:

10 Haziran 2014 Saat : 8:49
  GENEL

3. Havalimanı Temel Atma Töreni Yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------