5.Gençler Satranç Turnuvasına İlgi Büyük

Son Güncelleme: 21 Aralık 2015 - 11:16 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • 5.Gençler Satranç Turnuvasına İlgi Büyük

5 Mevsim Derneği tarafından bu sene beşincisi düzenlenen Gençler Satranç Turnuvası başladı.

Satranç TurnuvasıBaşakşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen turnuvaya bu sene ilçe genelinden 400’ün üzerinde yarışmacı katıldı.

Satranç meraklılarını bir araya getiren 5. Gençler Satranç Turnuvası bu sene Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 10-14-18-25 yaş kategorilerinde düzenlenen turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler turnuva öncesi kayıtlarını yaptırarak yarışmaya dahil oldu. Eleme usulü ile kazananın bir üst kategoriye geçtiği yarışma iki gün devam edecek. İkinci günün sonunda dereceye girmeye hak kazanan yarışmacılar ise madalya ve ödüllerini düzenlenecek olan bir programda alacak.

Yarışmaya katılan her öğrenciye Başakşehir Belediyesi tarafından hediye seti verildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise madalyanın yanı sıra ayakkabı, kırtasiye ürünleri, hediye çekleri de takdim edilecek.

‘Satrançla gençlerimize ulaştık’

5 Mevsim Derneği Başkanı Muhittin Küçük, turnuvanın amacını şu sözlerle dile getirdi, “On sene önce satranç turnuvası düzenliyorduk. Bu sene turnuvamız beşinci yılına girdi. İlgi çok büyük. Bu seneki turnuvayı 5 Mevsim Derneği bünyesinde kurulan Gençlik Satranç Komisyonuna üye gençler organize etti. Bu gençler önceki senelerde turnuvaya katılan öğrencilerdir. Biz satranç turnuvası düzenleyerek gençlere ulaştık. Yani gençlerle bir araya gelmemizi satranç sağladı. Spor çocukların ve gençliğin dilidir. Satranç akıl sporudur. Gençlerimizi satranç ile bir araya getiriyoruz ve kaynaşmalarını sağlıyoruz. Önümüzdeki sene katılımcı sayısının binin üzerinde katılım sağlamayı hedefliyoruz.”


5.Gençler Satranç Turnuvasına İlgi Büyük ile Benzer Yazılar:

21 Aralık 2015 Saat : 11:16
  SPOR

5.Gençler Satranç Turnuvasına İlgi Büyük Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------