5 Yeni Proje Yolda


Emlak Konut T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na ait İstanbul’da 5 ayrı bölgede bulunan taşınmazları portföyüne kattı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. İstanbul’a modern yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Emlak Konut T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na ait İstanbul’da 5 ayrı bölgede bulunan taşınmazları portföyüne kattı.

Emlak Konut, Başakşehir-Kayabaşı, Başakşehir- Hoşdere, Fatih, Gaziosmanpaşa ve Avcılar’da olmak üzere 5 ayrı proje alanında toplam 395.420,51 metrekare arsayı 398 milyon 89 bin 550 TL bedelle TOKİ’den satın alarak İstanbul için yeni yaşam alanlarına imza atacak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut olarak sadece bir ev yapmanın ötesinde Türkiye’de daha iyi koşullarda insanların hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı ve güvenli alanlar oluşturan projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda TOKİ’den satın aldığımız 400 bin metrekareye yaklaşan 5 ayrı arsa üzerinde yine Emlak Konut adına ve güvenine yakışır projelere imza atacağız” açıklamasında bulundu.

DAHA İYİ KOŞULLARDA YAŞAM

Kendi arsaları üzerinde projeler geliştirirken, bir yandan da büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerinde aktif rol oynayan Emlak Konut, bu vizyon kapsamında T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na ait İstanbul’da bulunan 5 arsayı daha satın aldı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut olarak sadece bir ev yapmanın ötesinde Türkiye’de daha iyi koşullarda insanların hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı ve güvenli alanlar oluşturan projeleri gerçekleştirmeye devam etmek istiyoruz. Bu bağlamda TOKİ’den satın aldığımız 400 bin metrekareye yaklaşan 5 ayrı arsa üzerinde yine Emlak Konut adına ve güvenine yakışır projelere imza atacağız” açıklamasında bulundu.

İÇİNDE HER TÜRLÜ SOSYAL TESİS BULUNACAK

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, satın alınması gerçekleştirilen arsalardan Fatih ilçesinde bulunan parselin Sirkeci’yle Bakırköy’ü birbirine bağlayan sahil yolu üzerinde Yedikule mahallesinde bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte Gaziosmanpaşa’da TOKİ’den alınan parselin ise TEM Otoyolu üzerinden Gaziosmanpaşa girişi üzerinde bulunduğunu açıklayan Kurum, satın alınan arsanın aynı bölgede Emlak Konut tarafından geliştirilen Avrupa Konutları TEM projesine yakın konumlu olmasına ayrıca dikkat çekti. Kurum,“Başakşehir Hoşdere’de alınan parseller ise daha önce yine TOKİ’den satın alınan yaklaşık 550 bin metrekare taşınmazlarla aynı bölgede bulunmakta olup içerisinde her türlü sosyal ve ticaret alanları, eğitim ve sağlık tesisleri, ofis ve konutları bulunan kentsel tasarım projeleriyle bir bütünlük sağlanması hedeflenmektedir. Yine Başakşehir’de yer alan diğer arsa ise TOKİ tarafından geliştirilmiş modern uydu kentlerinden biri olan Kayabaşı toplu konutları alanında bulunmaktadır. Avcılar’da satın alınan parsel ise Avcılar/Haramidere TEM bağlantı yolu çevresinde Küçükçekmece Gölü manzaralı konumda yer almaktadır” açıklamasında bulundu.

5 Yeni Proje Yolda ile Benzer Yazılar:

2 Ağustos 2012 Saat : 4:19

“5 Yeni Proje Yolda” için 11 Yorum

 1. tugba dedi ki:

  allahaskına artık su tokı ıstanbulda yenı bır satıs duyurusu yapsın,,lutfennnnnnnn artık.yeter sabrettıgım.nerdeyse 2 yıl oldu yaaa.açın artık şu kayabasında yenı bır etap

 2. mesut dedi ki:

  Bilgi almak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.

 3. neşe haseken dedi ki:

  artık bizde beklemekten yorulduk nasıl haberimiz olacak

 4. ayşe dedi ki:

  Kayaşehirde yeni bir etap açsanız çok iyi olur beklemekten yorulduk rica ediyoruz

 5. betül dedi ki:

  kayabaşında ne zaman yeni etaplar açılacak yeni proje ne zaman bilgisi olan varmı

 6. İLHAMİ dedi ki:

  kayaşehir projesi başlarsa haberimiz olmsı dileğiyle

 7. reis57 dedi ki:

  kayabası kiptas konutlarının devamı olursa cok basarılı olur toki kayasehir ile kayabası kiptas arası kullanılırsa birlesmis olur

 8. turgay dedi ki:

  Kayasehir konutlardan yapılacak mi bilgiverebilirmisiniz

 9. ALİ dedi ki:

  kaya şehir toki kayıtları ne zaman olacak 2 yıldır umutla bekliyoruz nasıl haberimiz olacak

 10. selim dedi ki:

  arkadaşlar bügün 11 mayıs 2013 ve ben bügünden 18 mayısta yapılacak olan kurada cıkacak isimlerin birkacını şimdiden duydum bu işin içinde bazı dogu kökenli millet vekili şöförlerinin oldugunu ve belli bir mevla karşılıgı belli bir kesmin insanlarına kuraya bile girmeden ev hakkı tanıdıklarına yakinen tanık oldum ne acıdırki devletin yaptırdıgı bu toplu konutlarda bile bazı kesimlere peşkeş çekiliyor.. bunu kanıtlamanın en kolay yolu ev sahipleri belli oldugu zaman o insanların nereli oldukları araştırılsın görülecekki aynı yöreli hatta köylü insanlara 40 dan fazla ev verilecek

 11. atalay dedi ki:

  selim bey bu yeni bir şey değil ki konuttan ne olur koskoca kurumlar şahislara devrediliyor

5 Yeni Proje Yolda Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------

GOOGLE’DE ARA

whatsapp kayaşehir İstanbul Toki Konutları

FACEBOOK SAYFASI

facebook