Abdullah Avcı’ya UEFA’dan ödül

Son Güncelleme: 28 Mart 2016 - 3:02 0 Yorum Yazar:

Tekirdağ’da üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Abdullah AvcıGençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Tecrübe Konuşuyor’ programı kapsamında, Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve savunma oyuncusu Bekir İrtegün, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda (NKÜ) gençlerle bir araya geldi.

Ersin Düzen’in moderatörlük yaptığı etkinlikte Türk futboluna ilişkin görüşlerini anlatan Abdullah Avcı, UEFA’dan bir ödül aldığını ilk kez açıkladı.

Sabrın son derece önemli olduğunun altını çizen Avcı, maç bittiğinde basın toplantısı yapmadan önce, futbolcularla konuşurken nabzının düşmesini beklediğini söyledi. Sadece mesleki anlamda değil, normal yaşantısında da oldukça sabırlı biri olduğunu ifade etti. Avcı, “Ben bu ülkede önemli işler yapmaya çalışıyorum. UEFA tarafından Genç Milli Takımlarda Fair Play Ödülü aldım. Bunu burada ilk defa söylüyorum. Fair Play’in karşılığı dürüstlüktür, oynanan oyundur, pozitif oyundur, kulübedeki davranıştır. Onun için bunlara bu kadar dikkat eden bir insana bu şekilde yaklaşılmasına benim de zaman zaman tepkilerim olabiliyor” dedi.

“FUTBOL YAVAŞ OLMASININ NEDENİ HAKEMLER”
Türkiye’de futbolun yavaş olduğunu, oyunu hakemlerin hızlandırabileceğini belirten Avcı, “Bir aut atışı 2 dakikada kullanılmaz. Bir sakatlık varsa onun hemen değişimi olması lazım. Bu durumlarda oyuncuyu hızlandırması gereken hakemdir. Biz bunları nasıl değiştiririz? Temelden verdiğimiz eğitimlerle” diyerek hakemlere sitemini dile getirdi.

“DAHA İYİ, DAHA CESUR HAKEMLERİMİZ MEVCUTTU”
Hakemlerin büyük takım futbolcuları ve Anadolu futbolcularına farklı tavırlar sergilediğini savunan İrtegün , “Hakem arkadaşlarımız, ağabeylerimiz, kendilerini de zor duruma sokuyor. Bunlara rağmen çok iyi hakemlerimiz var mı? Var. Geçmişte daha fazlaydı. Çok erken yaşta futbola başladım. O jenerasyonun değişimi bana nasip oldu. Onu fark edebiliyorum. Daha iyi, daha cesur hakemlerimiz mevcuttu” dedi.“YABANCI HAKEM ÇÖZÜM DEĞİLDİR”
Sosyal medyada, derbilerde yabancı hakemlerin görev almasının gündeme getirilmesini doğru bulmadığını kaydeden Teknik Direktör Avcı, “Sağlıklı düşünmüyorum. Biz kendi insanımıza yatırım yapıp onları geliştirdiğimizde böyle şeylere ihtiyacımız kalmayacak. Bu hatalar dünyanın her tarafında yapılıyor. Ama bizimki kadar konuşulmuyor, baskı unsuru oluşturmuyor. Yabancı hakem çözüm değildir. Bizim kendi insanımıza yatırım yapıp, eğitim verip bunu geliştirmemiz daha mantıkla olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“A MİLLİ TAKIM KOLTUĞU BU İŞİN EN TEPESİDİR”
Türk futbolunda antrenör olarak gelebileceği en üst seviyeye kadar çıktığını hatırlatan Avcı, “A Milli Takım koltuğu, bu işin en tepesidir. Bunu yaşamış birisiyim. Ben de bundan sonraki süreçte, yol haritası nasıl gidecek onu bilmiyorum ama bulunduğum kurumlarda her zaman daha iyisini yapabilmek, daha iyisini geliştirebilmek, hem kendi adıma hem kurum adına benim için en öncelikli hedeflerden birisi budur diyen Avcı; “Daha önceden Galatasaray’ın içinde bulundum. Şu an itibariyle de belki sağda solda adımız geçiyor. Bundan evvel de gündeme geldi. Ama ben her zaman şunu söylüyorum. Ben bulunduğum kulübün içinde adım adım, step step büyümek beni daha çok mutlu edecektir. Böyle çok ortalıkta olup, 24 saat konuşulan bir insan olmak istemiyorum işin açıkçası… Zaman süreç ne getirecek onu bilmiyorum” dedi.“BÜYÜK TAKIMLARDAN TEKLİF ALDIM”
Bir seyircinin ve ardından Moderatör Ersin Düzen’in daha önce Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan teklif alıp almadığını sorusunu cevaplayan Abdullah Avcı, “Yakın tarihte yok ama büyük takımlardan teklif aldığım dönemler oldu. Hepsine de saygı duyuyorum teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığına Bağlı Müstakil Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı, programın ardından İstanbul Başakşehirspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya ve savunma oyuncusu Bekir İrtegün’e çiçek takdim etti. Ayrıca Avcı’ya kendisinin karakalem portre çalışması hediye edildi.

Avcı ve İrtegün de, Arı’ya Başakşehirspor forması ve atkısını hediye etti.


Abdullah Avcı’ya UEFA’dan ödül ile Benzer Yazılar:

28 Mart 2016 Saat : 3:02
  SPOR

Abdullah Avcı’ya UEFA’dan ödül Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------