Ağız ve diş sağlığı Eğitimi

Son Güncelleme: 17 Mart 2016 - 11:02 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi tarafından ilçe okullarında gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı, kişisel hijyen ve sağlıklı beslenme seminerleri başladı.tiyatrolu eğitim‘Sağlıklı nesiller, mutlu yarınlar’ projesi kapsamında hayata geçirilen seminerlerde bu sene 8 bin öğrencinin eğitim alması hedefleniyor.

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek adına Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Başakşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile düzenlediği seminerlere ilçe okullarının 4. Sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştiriliyor. 22 ilköğretim okulunda gerçekleştirilecek olan seminerler üç ay sürecek. Mart ayı itibari ile başlayan seminerler 1 Haziran’da tamamlanacak.

Güvercintepe Tepe İlköğretim Okulu konferans salonunda gerçekleşen ağız ve diş sağlığı, kişisel hijyen ve sağlıklı beslenme semineri Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli Ataner Bozkurtlar tarafından verildi. Bozkurtlar, okul öğrencilerine sağlıklı beslenmenin önemini anlattı, ağız ve diş bakımın önemini, doğru diş fırçalama yöntemlerini uygulamalı olarak gösterdi.

Öğrenciler tiyatro oyunu ile öğrendiklerini pekiştirdi

Eğitimin sonunda Hacivat- Karagöz Tiyatro oyununun da yer aldı. Öğrenciler öğrendiklerini eğlenceli bir şekilde pekiştirme imkanına kavuştu. Seminer sonunda tüm öğrencilere hijyen sertifikası verildi ve diş macunu, diş fırçası hediye edildi.


Ağız ve diş sağlığı Eğitimi ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2016 Saat : 11:02

Ağız ve diş sağlığı Eğitimi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------