Başakşehir çocuk tiyatroları başladı

Son Güncelleme: 6 Ekim 2015 - 8:07 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında yer alan çocuk tiyatroları yeni sezona perdelerini açtı.

çocuk tiyatrosuHer sene nitelikli tiyatro oyunlarını ilçe çocukları ile buluşturan Başakşehir Belediyesi çocuk tiyatroları 2015-2016 sezonuna da idealı bir giriş yaptı. Sezonun ilk oyunlarından olan Aslan Kral Başakşehirli çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü. Her hafta modern kültür mekanlarında sahnelenen tüm oyunlara katılım ise ücretsiz.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Aslan Kral’ oyuncu performansları, kostümleri ile minik tiyatroseverlerden tam not aldı. Sarıyer Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen Aslan Kral’ın Genel Sanat Yönetmeni ve Yazarı Sebahattin Mutluer. Altı oyuncunun yer aldığı ve interaktif olarak ilerleyen tiyatro oyunu Başakşehirli izleyicisi tarafından beğeni ile izlendi.

Oyuncu Ali Yalçıner Aslan Kral ile ilgili bilgi verdi, “Aslan Kral’ın oğlu Dodo ile çatışmasını allatan bir oyun. Aslan Kral oğlunun da kendi gibi kral olmasını isterken oğlu Dodo müzisyen olmak istiyor. Dodo ormanı terk edince baba hatasını anlıyor, Dodo’nun da kral olup aynı zamanda müzikle uğraşmasına ikna oluyor. Tiyatro mesajsız olmaz ama biz mesajımızı oyuna yedirmeyi tercih ediyoruz. Sahne çok güzel, teknik imkanları çok iyi. Bu sahneyi tiyatro severlere kazandıran Başakşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz.”

Erşan Özhim (Oyuncu) : “Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde ilk defa sahne alıyoruz. Çok güzel bir sahne. Belediyenin çocuklar için tiyatro oyunlarını sahnelemesi çok güzel. Bu domino taşı gibi bir şey. Çocuklar bu yaşlarda tiyatro izleme alışkanlığı kazandıkları zaman bu ileriki yaşların da da iyi birer izleyici olmalarını sağlayacaktır. Aileler için de kendi ilçelerinde uzun yollar kat etmeden tiyatro ile buluşmaları güzel bir şey.”

‘Çocuklarımız sosyalleşiyor’

Galip Taktamış (Veli) : “Daha önceki sezonda da çocuklarımızla birlikte çocuk tiyatrolarını takip ediyorduk. Bu sezonda da takip edeceğiz. Eşim ve iki oğlumla birlikte izlemeye geldik. Çocuklarımız ve biz kültür etkinliklerini beğeniyoruz.”

Melek Binici (Veli) : “Üç çocuğumla izlemeye geldik. Daha önce de çocuklarımız getiriyordum. Hafta sonları çocuklar için sosyalleşme oluyor. Beğeniyoruz. Çocuk Tiyatrolarının devamını diliyorum.”


Başakşehir çocuk tiyatroları başladı ile Benzer Yazılar:

6 Ekim 2015 Saat : 8:07

Başakşehir çocuk tiyatroları başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------