Başakşehir Kış Timi Kışa Hazır

Son Güncelleme: 11 Aralık 2015 - 3:08 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirdiği günlerde kışla mücadelede önlemlerini tamamladı.

 

Kış döneminde yoğun kar yağışı alan ilçede Belediye tüm ilgili müdürlüklerinin koordineli çalışmaları ile vatandaşların ve araçların yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için hazırlıklarını tamamladı. Kış TimiBaşakşehir Belediyesi; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Destek Hizmetler Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri koordine olarak yürütülen çalışmalarına günler öncesinden başladı.

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelindeki mahallelerde 46 kar küreme ve tuzlama aparatlı araçları, 20 transit araçlarını kışa hazır hale getirdi. Müdürlük bünyesinde elle tuzlama ekibi, 16 adet jcb iş makinesi, 3 adet greyder, 2 adet ekskavatör, 1 adet kombine kanal açma aracı, 40 adet saha takip aracı karla mücadele için hazırlandı. Yoğun kar yağışında 185 personelin çalışacağı ilçede 3000 ton tuz kullanılması hedefleniyor. Ekipler kış döneminde 3 bölgeye ayrılarak çalışacak. Birinci bölge olarak Başakşehir, ikinci bölge Bahçeşehir üçüncü bölge ise Altınşehir, Şahintepe, Güvercintepe olacak. İlçede ana ve ara arter olmak üzere 1034 sokak, 257 cadde, 27 bulvar bulunuyor. Ana arterlerde Büyükşehir belediye başkanlığı ekipleri ara sokak ve caddelerde ise Başakşehir Belediyesi ekipleri ve araçları çalışacak.

Müdürlükler tek vücut oluyor

Kış çalışmalarına katılan Park ve Bahçeler Müdürlüğü vatandaşların kış aylarını rahat ve sorunsuz geçirebilmeleri için Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde, araç ve personel yardımlarında bulunarak destek sağlayacak. Müdürlük ayrıca gece ve gündüz ekibi olmak üzere 30 kişilik personelle tuzlama çalışmalarına katılacak.

Zabıta Müdürlüğü ise ekipleriyle trafiğin seyrini kolaylaştırarak, yollarda oluşabilecek olumsuzlukları merkeze ileterek destek sağlayacak. Merkeze ulaştırılan bilgiler hızla Fen İşleri Müdürlüğüne iletilerek, sorunlu alana müdahale edilecek.

Karla Mücadele çalışmalarına katılan diğer bir müdürlük olan Temizlik İşleri Müdürlüğü de vatandaşların özelikle metro, otobüs duraklarında kar yağışından olumsuz etkilenmesi için çalışmalar yürütecek. Okullar, hastaneler, sağlık ocakları, camilerin etrafında kar küreme ve temizleme çalışmaları yürüterek destek sağlayacak. Müdürlük aynı zamanda Fen İşleri Müdürlüğüne araç desteği de verecek.

Vatandaş talepleri anında cevap buluyor

Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İletişim Merkezi ise vatandaşların taleplerini, ihbarlarına anında cevap verecek. 18 personeli, 3 Vardiya planıyla 7/24 kış ayı boyunca Telefon, İnternet, onlinechat gibi kanallar vasıtası ile vatandaşlardan gelecek talepleri alınarak ilgili birimlere iletilecek. İletişim Merkezi; 112, Başakşehir itfaiye ekipleri, 153 İBB Beyaz Masa, AKOM gibi dış kurumlarla koordineli çalışarak vatandaşların zaman kaybı yaşamadan hizmet alabilmelerini sağlayacak.


Başakşehir Kış Timi Kışa Hazır ile Benzer Yazılar:

11 Aralık 2015 Saat : 3:08

Başakşehir Kış Timi Kışa Hazır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------