Daf Faturalarında Düzeltme yapıldı

Son Güncelleme: 25 Ocak 2012 - 3:18 13 Yorum Yazar:

Yaklaşık 10 gün önce Kayaşehir konutlarında fatura krizi yaşanmıştı. Bu duruma isyan eden konut sakinleri soluğu Emlak yönetim ofislerinde aldılar. Emlak Yönetim ile el ele veren konut sakinleri Daf’ ın faturaları tekrardan gözden geçirmesini temin ettiler.

Yeniden incelenen faturalarda yarı yarıya azalma olduğu gözlenmiş bu durumu DAF’ın cihazlarından kaynaklandığı bir daha olmayacağı söylenmiştir.

KONUT SAKİNLERİNİN YORUMLARI


Daf Faturalarında Düzeltme yapıldı ile Benzer Yazılar:

25 Ocak 2012 Saat : 3:18

“Daf Faturalarında Düzeltme yapıldı” için 13 Yorum

 1. ismail ÇAĞLAYAN dedi ki:

  Güya enerji Verimliliği Kanununa göre ısıtma ve sıcak su verilecekmiş. Bana gelen fatura ki 26 günlüktür (352.90 TL)ile ben bütün bir kışı geçiriyordum. Bu yönetimdekiler ya kara cahiller, ya da bizleri yolunacak kaz olarak görüyorlar. Lütfen tüm kayaşehirliler bu konuda gerekli tüm mercilere başvurularını yapsınlar.

 2. Kemal dedi ki:

  Enerji verimliği hikaye. burada yapılan şey vatandaşın kazıklanmasından başka bir şey değildir. Her bir binanın sadece sayaç okuma bedeli için her ay bizden 225 TL alıyorlar. Ortak alan adı altında ortalama 4 bin TL alıyorlar. Ben bu işi mahkemeye taşıyorum. DAF Enerji denen firmayı zengin etmek için TOKİ’den ev almadım.

 3. serkan dedi ki:

  dogru söylüyosun kemal abi

 4. Mehmet dedi ki:

  Bana gelen 1.faturanın çarpanı0,086 2 faturanın çarpanı0,22 ve 3.faturanın çarpanı da 0,11 Bu demek ki ben 2. faturada diğer faturaların yarısı kadar bile yaksam ücret aynı olacak.Nitekim de öyle olmuş.Komik mi acı mı bir durum desem bilemiyorum.

 5. sabahattin dedi ki:

  Dafı zengin etmemiz içinmi bizden bu faturalar tahsil ediliyor,çok yazık çok,1.ay için dediler 2,3 aylık birikim var,2.ay yine 240 tl geldi bakalım şimdi ne diyecekler,yeter artık,mahkemeye baş vurmaktan başka çaremiz kalmadı,yönetim çok pasif bu konuda((((((((((((

 6. erdem dedi ki:

  sahtekarlar soyguncular

 7. erdem dedi ki:

  sahtekarlar soyguncular düzenbazlar

 8. sezer dedi ki:

  Daf’ın sayaçlarınca okunan doğalgaz faturalarımızda, ısınma bedelimizin birim fiyatında küçük bir değişiklik olmuş, ancak su faturalarımızda, ilk ay 2.4 tl. olan m3 bedeli 2. ay 8.2 tl. olmuştur. İlk ay 5.3 m3 suya 12 tl. öderken 2. ay 3.6 m3 suya 26 tl. ödedik. Bir birim fiyat 1 ayda nasıl yaklaşık olarak 3.5 kat artar anlamak mümkün değil. Bunun ısınma bedellerimizde böyle olmayacağının garantisini kim verebilir. Normal kombi kullanırken igdaş ın birim fiyatı ve neye göre zam yaptığı belliydi. Dafın faturalarında birim fiyatlarındaki bu anormal farklılığın açıklaması nedir?
  Apartmanın genel faturasına baktığımızda; 1. ay kullanılan su 800 m3 civarında 2. ay ise 200 m3 civarında. Ancak ödenen ücret hemen hemen aynı.
  Faturalarımızdaki birim fiyatları etkileyen faktör nedir? Bu konuda fikri olan bir arkadaş var mı?

 9. gokhan dedi ki:

  cok yüksek fatuıra ödüyoruz nereye basvurmam gerekırse ugrasacamm ALLAHDAN KORKUN burdakıler alt gelirli insanlar gelirleri nedirki bunları yüklüyosunuz 0.5 krşluk kagıda 3 lira bı gunluk gecıckmeye 1 lira alıyosunuz

 10. OKAN dedi ki:

  YAZ AYINDA 144 TL FATURA NASIL OLUYOR BUKADAR ANLAMIS DEGILIM KIS AYINDA OLSA NE OLURDU YETKILILERIN BU ISE COZUM BULMASI GEREKIR GEREKLI YERLEREDE BU KONUYU ILETECEM … DOGALGAZ SISTEMINDE DAHA IYI BENCE NE KULLANDIN HEPSI ICINDE GELIYOR…

 11. Ömer dedi ki:

  Bana geçen ay gelen faturada 10 metreküp sıcak su kullandığım ve 120 tl ödemem gereken borcum olduğu bildirildi.Komik olan şuki yeni gelen faturada 4 metreküp sıcak su kullandığım ve 140 tl borcum olduğu bildirildi.Arkadaşlar aranızda matematik dehası veya fizik hocası varsa lütfen bana yardımcı olsun ben bu denklemi çözemiyorum.Sıcak suyu nekadar az kullansam okadar çok fatura geliyor.Kayaşehirde bildiğim kadarıyla hamam yok acaba HAMAM mı açsam.ALLAH tan alt gelir grubundan ev aldık acaba üst gelir grubundan alsaydık halimiz ne olurdu acaba….DAF a gittim bune hal dedim VATAN MİLLET SAKARYA dediler .Genel müdürlüğü aradım napcaz dedim DEDİĞİMİZ DEDİK ÇALDIĞIMIZ DÜDÜK DEDİLER.Şimdi suları komple kapattım toprakla TEYEMMÜM alıyorum.

 12. celal dedi ki:

  151 tl fatura nasıl oluyo bulmuşsunuz bizim gibileri 3 kişiyiz fatura 151 napıyosunuz böle böle vicdansızlık mı olur 1 hafta evde yoktum faturaya yap bu ne böle insanları soyuyosunuz resmen yaptığınız başka bişey yok

 13. Samim Kahan dedi ki:

  İnanılmaz vicdansızlıklar yaşıyoruz, konu TBMM gündemine taşınmalıdır, aynı zamanda sorumlular ulusal televizyon kanallarına verilmelidir. Sulh Hukuk Mahkemesine dilekçeler verilmeye başlanmalıdır, sesimizi duyuracak hangi merci varsa müracaat edilmelidir, ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine de başvurulmalıdır.
  Bu milleti kimse enayi sanmasın!

Daf Faturalarında Düzeltme yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------