‘Dar gelirli için Kayaşehir’de ev yapılamaz’

Son Güncelleme: 13 Kasım 2015 - 12:22 1 Yorum Yazar:

Dar gelirli vatandaşların İstanbul Kayaşehir’de bile ev sahibi olma şansı bitti.
Bölgede yeni evlerin metrekare satış fiyatı 4 bin lirayı aşarken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Artık dar gelirli için Kayaşehir’de ev yapılamaz” dedi.

Yeni kayaşehirBİR dönem dar gelirli vatandaşların adresi olan İstanbul Başakşehir’e bağlı Kayaşehir, bugün bambaşka bir noktaya geldi. Büyük altyapı projelerine yakınlığı ile değerlenen bölgeye, markalı konut üreten şirketler yoğun ilgi gösterdi. Bölgede son olarak Emlak Konut güvencesiyle İntaya, EYG ve İntes hasılat paylaşımı ortaklığı Adım İstanbul projesini satışa sundu. 10 YIL ÖNCE BAŞLADIBölgede yapılaşmanın 2005 yılında TOKİ ile başladığını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Önce yaklaşık 20 bin konut dar gelirli için yapıldı. Sonra orta ve orta üstü gelir grubuna yöneldik. Tüm gelir grubundaki vatandaşlar bölgede. Bugün tekrar alt gelirli için ev yapılamaz. Ama uygun ödeme koşulları ile dar gelirli vatandaşa kolaylık sağlıyoruz. Ispartakule, Hoşdere gibi yerlerde yaptığımız projelerde tüketiciler alabilsin diye bir kısım konutu kura ile satıyoruz” dedi. TALEP ÇOK FAZLA..

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


‘Dar gelirli için Kayaşehir’de ev yapılamaz’ ile Benzer Yazılar:

13 Kasım 2015 Saat : 12:22

“‘Dar gelirli için Kayaşehir’de ev yapılamaz’” için 1 Yorum

  1. Cengiz günay dedi ki:

    Tokinin amacı alt gelir vatandaşıda ev sahibi yapmak idi ama malesef artık mümkün değil deniliyor… Devlet topraklarında alt gelir vatandaşında hakkı var amaç dışına çıkıldığını düşünüyorum…

‘Dar gelirli için Kayaşehir’de ev yapılamaz’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------