Dev Fareler Kayaşehir Konutlarında

Son Güncelleme: 1 Haziran 2016 - 6:14 0 Yorum Yazar:

Toki Kayaşehir Konutlarında tavşan büyüklüğündeki farelerin dolaştığına hala rastlamaktayız.
Havaların ısınmasıyla ortaya çıkan dev fareler için önlem alınması gerekmektedir. Görenleri büyüklüğü ile hayrete düşüren fareler özellikle çocuklar için tehlike arz etmektedir.

 Kayaşehir'de Dev Fareler

Lağım fareleri olduklarını düşündüğümüz bu farelerin çocuklarımızı ısırmasından korkuyoruz. Onların gezindiği yerde çocuklarımız oynuyor her an bir hastalık kapabilirler, ya da fareler ısırabilirler.

Bina içlerinde, merdiven boşluklarında dolaşan farelerin evlerin içerisine girdiğinde olabilecekleri  düşünmek dahi istemiyoruz.

Kayaşehir Emlak yönetimin Başakşehir belediyesi işbirliği ile bu dev farelerin yuvalarının bulunun ilaçlanma gerekmektedir. Bu durum peyzaj   çalışmalarından çok daha acil bir durumdur.

Toki Kayaşehir 9.Bölge sakinlerinden bir komşumuzun bizlere göndermiş olduğu fotoğrafları sizler ile paylaşıyoruz.

Dev farelerin Toki Kayaşehir yerleşim yeri kurulmadan önceki yuvaları öyle anlaşılıyor ki ki hala devam etmektedir.

Bu farenin nasıl bir mikrop taşıdığı ise cinsi incelenip ortaya koyulması gerekmektedir. Bu incelemeler sonucunda gerekiyorsa  tüm Kayaşehir’in ilaçlanması düşünülmelidir.

 Kayaşehir'de Dev FarelerBölgenin haber ajansı kayasehiristanbul.net olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten başka bir amaç taşımadığımızı sizlere hatırlatarak yetkililerin gerekli önlemleri almasını bekliyoruz.

Lağım fareleri: 20- 25 cm boyunda olup ortalama 200-600 gr ağırlığındadır. Küt burunlu, küçük kulaklı ve kahverengi kaba tüyleri vardır.

Lağım faresi diğer fare türleri içinde en büyük yapıya sahip olan farelerdir. Ve evlerde, iş yerlerinde görülen fareler insanlara en fazla zarar verebilme özelliğine sahiptir.

Lağım fareleri kanalizasyonlarda, binaların bodrumlarında, alt katlarında, depolarda gezinirler.

Bina dışında dış alanlarda çayırlıklarda, nehir kenarlarında, toprak altında, çöp yığınları ve beton altında, arazilerde yuva yaparlar.

Güçlü koku ve işitme duyuları vardır. Lağım fareleri küçük aralıklardan kolayca geçebilir. Kemirmeyi çok sevdikleri için en çok elektrik kablolarını kemirirler. Bu yüzden sık sık yangınlara sebep olurlar.


Dev Fareler Kayaşehir Konutlarında ile Benzer Yazılar:

1 Haziran 2016 Saat : 6:14

Dev Fareler Kayaşehir Konutlarında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------