Emekliler Banka Kuyruğunda

Son Güncelleme: 17 Mart 2016 - 10:55 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,,

TOKİ, emeklilere “İkinci Bahar” projesi kapsamında Kayseri’nin Mimarsinan bölgesinde inşa edeceği 250 konut için başlatılan kayıtların ilk gününde yoğunluk yaşandı.rp_emekliler-dernegi-300x200.jpgYıllarca başını sokacak bir evin hayalini kuran onlarca kişi banka önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Söz konusu proje kapsamında Kayseri’nin Mimarsinan bölgesinde yapılacak 250 konut için Kayserili emekliler 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında alınacak başvurular kapsamında sabahın erken saatlerinden itibaren Ziraat Bankası önünde adeta kamp kurdular.

Başvuru şartları

Başvuruda bulunacak emeklilerin daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor.

500 LİRA YATIRILDI

TOKİ’nin 2+1 planında inşa edilecek konutlar için ön talepler için bankaya dekont karşılığında 500 TL yatıran vatandaşlar başvuruların son günü olan 31 marttan sonra açıklanacak olan kura sonuçlarını beklemeye başladılar. Kurada ismi çıkmayanlar ödediği depozito parasını geri alabilecekler.
kayserigundem.com


Emekliler Banka Kuyruğunda ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2016 Saat : 10:55

Emekliler Banka Kuyruğunda Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------