Emeklilerin hesaplarını boşalmışlar

Son Güncelleme: 18 Mart 2016 - 11:26 0 Yorum Yazar:

Küçükçekmece, Başakşehir ve Avcılar’da bulunan bazı banka ATM’lerinden para çeken vatandaşlar hesaplarındaki paraların eksilmesi üzerine polis ekiplerine şikayetçi oldu.ATMİstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili çalışma başlatarak özel bir ekip kurdu.

ATM’DEKİ DÜZENEĞİ SÖKERKEN SUÇ ÜSTÜ

Kurulan ekip, ATM’lerin güvenlik kamera görüntülerini tek tek incelemeye alarak 1’i kadın 3 şüpheliyi belirleyerek teknik ve fiziki takip başlattı. Polis ekiplerinin takip ettiği şüpheliler Nursaç T, Usame A. ve Serdal K., 10 Mart Perşembe günü Başakşehir’de bir banka ATM’sine yerleştirdikleri düzeneği çıkartırken suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin otomobillerinde yapılan aramalarda çeşitli bankalara ait 3 banka kartı, ATM kart haznesine yerleştirilen ve manyetik şerit kart bilgilerini kopyalamaya yarayan cihaz, ATM ekranlarının alt kısmına yerleştirilen ve kart şifresini ele geçirmeye yarayan üzerinde mikro kamera olan cihaz, 2 cep telefonu ve çift taraflı bant ele geçirildi.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’nde bulunan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilerek işlemleri tamamlandıktan sonra çıkartıldıkları mahkeme tarafından 3 şüpheli de tutuklandı.

EMEKLİLERİN MAAŞINI ÇEKİP OTO KİRALAMA ŞİRKETİ KURDULAR

Polis ekipleri yaptıkları çalışma sonucunda şüphelilerin, Avcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir’de bulunan ATM’lerde para çeken 562 emeklinin bankamatik kartlarını kopyaladıkları ve yaklaşık 500 bin TL vurgun yaptığını belirledi. Şüphelilerin yaptıkları vurgunlarla araç kiralama şirketi kurdukları tespit edildi.


Emeklilerin hesaplarını boşalmışlar ile Benzer Yazılar:

18 Mart 2016 Saat : 11:26

Emeklilerin hesaplarını boşalmışlar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------