Emlak Yönetiminden Kayaşehirlilerin Talepleri

Son Güncelleme: 22 Nisan 2016 - 6:54 0 Yorum Yazar:

Bir grup Kayaşehir Sakini Emlak Yönetim Genel Müdür Hasan Durhat Bey ile Kayaşehir Sorunları hakkında görüşme yaptılar.

Kayaşehirlilerin görüşme sonucunda yayınlamış oldukları mesaj da aynen şunları söylüyorlar.

Kayaşehir Hasan Durhat toplantı“Bugün Hasan Durhat Bey ile toplantımızdaki Toki Kayaşehir olarak genel isteklerimizi bir bir sıraladık ve sonuç gayet olumlu geçti bizden sadece zaman istedi kendisi aşağıda bildirdiğimiz tüm sorunların çözümü için söz aldık. İnşallah daha güzel günler bizleri bekliyor..
Aşağıdaki maddelerin hepsi bir bir faaliyete geçecektir.”

200 Kişilik ıslak imza ile Hasan Beye sundukları talepleri sırasıyla aşağıda verilmiştir.

T.C. BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞINA
Emlak yönetim ile yapılacak olan görüşmenin şartları ve görüşmenin site sakinlerinin aleyhinde sonuçlanması halinde izlenecek yol;
1-Kayaşehirde her site sakininin talebi dikkate alınacak ve ne yapılması gerekiyorsa yapılacak
2-Aidat ücretlerinin verimli kullanılması sağlanacak.
3-Kayaşehirde denetimler artacak yapılan her işlem şeffaf olacak ve site sakinleri bu harcamalara ulaşabilecek.
4-Görevlilerin görevleri tekrar düzenlenecek yapılan her iş için o işin uzmanı kişi temin edilecek.Örneğin peyzaj için bahçıvan yol düzenlemesi için keza işin ehli kişiler temin edilecek.
5-Daireler ile güvenlik arasında iletişim diyafon ile sağlanacak
6-Park problemleri acilen çözülecek( Yanlış park edenlere cezai işlem uygulanması )
7-Çocuk parkları daha kullanılabilir hale gelecek(kum yerine kauçuk)
8-Enerji panelleri çalışır hale gelecek.
9-İnsanların aradığında problemlerinin acil çözülmesi için kayaşehir geneline bakmak üzere denetim birimi kurulmasını taleb ediyoruz.
10-İnsanların ulaşım konusunda (İETT vs Dolmuş Hatları) sıkıntılarının bir an önce düzeltilmesini Tab ediyoruz.
79B Hattı başakşehir in otobusü yok gibi bütün etapları ve oyak siteside eklenerek insanlara zulum ediliyor.
79M Mecidiyeköy Hattı Habiblere 3 tane yolcu icin girmemesi şayet girecek ise express hatların oluşturulmasını talep ediyoruz.
79T Taksim Hattı Bütün Kayaşehirden bayşayarak tüm başakşehir dolaşılıyor otobüsün durak sayısı haddinden fazla bir an önce kısaltılması.
İett otobüslerinde kayaşehirin bütün site isimleri yazar iken bizim bölgemizin (15 bölge) İnci sitesi adı geömemektedir acilen düzeltilmesi.
11-Bina içi ve bina dışı temizliklere ekseri özen gösterilecek. İşini yapmayan bina görevlisinin iş hakkının feshini istiyoruz.
12-Asansörlere kamera takılacak. Her insan site küntüründe yaşamayı bilmediği için yapmış olduğu hatalar nezdinde uyarılacak.
13-İnci sitesi 1.adada okula bakan istimlak duvarındaki demir korkuluklar çocukların zarar görmeyeceği hale getirilecek ve okulun icerisinde çocukların sosyal olarak hicbir şekilde basketbol, top oynama alanı oyun parkı vs hiçbir şekilde yapılmamıştır sonuçta burası bir ilköğretim okulu acilen düzeltilmesi ve çocukların hakettiği bir okul haline dönüştürülmesini talep ediyoruz. (Resimlerde Mevcut)
14-Toki daireleri kiraya verilmesi kesinlikle yasak olmasına rağmen binaların yarından fazlası kiracı durumunda. Daire sahipleri en fazla 600 tl öderken kiracılardan minimum 900 tl + aidat talep etmektedirler hem burada oturmayım hemde devletten vergi kaçırarak bedava ev sahibi olmaktadırlar. Acilen bu daire sahiplerinden evleri elinden alınmasını ve hakeden evi olmayan insanlara verilmesini taleb ediyoruz.
15-Kamelyalar insanların kullanımı için yetersiz,site içerisinde yeterli sayıda kamelya edinilecek ve bu kamelyalar giriş ve bahçe katları rahatsız etmeyecek konumlara yerleştirilecek.(15. bölge olarak site müdürümüz sinan beyden talepde blunduk 1 adet kamelya için malesef yerinin betonu dışında başka bir ödenek ayrılamadığını ve maddi olarak destekte bulunamıyacaklarını bildirdiler)
16-Site içerisindeki aydınlatmalar yetersiz ve çoğu bozuk,bu aydınlatmalar çalışır duruma getirelecek.
17-Binaların dış cephelerinde su alan yerler tamir edilecek.
18-Bina görsellerine dikkat edilecek(Cam balkon,pimapen vs. yapılıyorsa belli standartlara göre yapılacak) Şayet yapılmış ise acilen sökülüp bina yönetmeliğine uygun hale getirilecek.
19-Peyzaj için dönemlik süs bitkilerinden ziyade dört mevsim yeşil kalabilen çabuk kurumayan bitkiler kullanılacak.
20-Güvenlik noktası dışındaki giriş kapıları ileri- açılır şekilde olmayacak,bu kapılar kaldırılarak ızgara şeklinde olan tek kişinin geçebileceği daha güvenli dönen kapılar temin edilecek.
21-Yönetim planı değiştirilerek yanlış park eden araçlara ceza kesilebilecek yetki site yönetimine verilmesini talep ediyoruz.
22-Denetimler emlak yönetim genel müdürü Hasan Durhat Bey tarafından bizzat yönetimlere haber vermeden yapılmasını talep ediyoruz.
22-Acilen bina sözcüsü yerine Bina Yöneticisi Sıfatında insanların Seçilmesini Asil ve Yedek olarak. Bu Yöneticilerin Site Müdürü ile direk irtibatta olmasını temiz olmayan veya binada eksik olan tüm detayları bildirmesi ve bina temizlik görevlilerine direktif verme hakkının olmasını taleb ediyoruz. ( Site Müdürü her daim binaları gezemediği ve insanları dinleyemediği için böyle bir düzenin açilen kurulması gerekmektedir)
23-Bina içlerinde ortak kullanım olanı olan hidrofor dairesinin rahatsız edici sesi olabildiğince engellenecek.(Ses yalıtımı ve sığınaklarda ısı yalıtımı maksimum düzeyde yapılacak)Bu sayede giriş katları ve bahçe katları da kışın ısı tasarrufu yapma şansı elde edecek.
24-Bina Sayaç okuma sisteminin daha profesyonel hale getirilmesini daha şeffaf insanların nereye ne kadar ödediğini ne bir şekilde yazılmasını talep ediyoruz.
25-Personellere(Tekniker,blok görevlisi,tahsilat memuru ve site müdürü) insanlara nasıl hitab etmeleri gerektiği ,meslek ahlakı ve işlerini nasıl yapacakları konusunda eğitim verilecek.
26-Bina girişlerinde diyafon sistemleri yenilenecek ve görüntülü sisteme çevrilecek.
27-Bina yönetim planı tüm site sahiplerine dağıtılması ve her blok sahibinin haklarını öğrenmesi sağlanacak.
28-İnci sitesi 1. adada yapılan okul duvarı 10m boyunda inşaa edildiği için tüm sitenin görselliğini bozmuştur ucuz kalıp kullanıldığı acilen boya yerine görsel taşlarla kaplanmasını talep ediyoruz. Duvarın beton ile birleşen yerlerinde açma oluşmuştur ilerde oluşabilecek yıkım için acilen önlem alınmasını talep ediyoruz.

İSTEKLERİN DİKKATE ALINMAMASI VE YAPILACAĞINA DAİR İMZALI TUTANAK TUTULMADIĞI HALDE SIRASIYLA YAPILACAK İŞLEMLER.
1- -Basın yayın organları çağrılarak Kayaşehir’de büyük bir yürüyüş organize edilecek ve Emlak yönetim hakkında bu güne kadar yapılan usulsüzlükler kanıtlarıyla dağıtılacaktır.
2-Kayaşehir genelinde yapılan yürüyüşe cevap verilmezse insanların öz yönetimlerini kurmaları için hukuki bilgilendirme yapılacak.
3-Cevap verilmediği takdirde 15. Bölge olarak her bloktan temsilcilerle iletişim sağlandı ve kat malikleri olarak %51 den fazla çoğunluğa sahibiz.Her kat maliki dilekçe yoluyla önce yönetimden yönetim planını temin edecek .Temin edilmediği takdirde tapu dairesinden temin edilerek site yönetimi ve üst yönetim birimi olan emlak yönetim hakkında hukuki işlem başlatılacak
5-Her bloktan bir temsilci adaylığını gösterecek ve öz yönetim oluşturulması için gerekli belgeler ile emlak yönetime başvurulacak.
6-Emlak yönetim bu belgeleri ciddiye almadığı takdirde yine hukuk yolu ile site sakinlerinin hakları aranacak.
7-Ayrıca kat malikleri isteklerin yerine gelmemesi durumunda bireysel olarak mahkeme sürecine girecektir.
8-Bu metinde geçen konuların aksi olduğu takdirde emlak yönetim temsilcileri ciddiye alınmayarak direkt hukuki işlem başlatılacaktır.


Emlak Yönetiminden Kayaşehirlilerin Talepleri ile Benzer Yazılar:

22 Nisan 2016 Saat : 6:54

Emlak Yönetiminden Kayaşehirlilerin Talepleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------