Hilton, dar gelirlinin muhiti Kayaşehir’de

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2011 - 9:34 1 Yorum Yazar:

Hilton, dar gelirlinin muhiti Kayaşehir’de

Hilton bünyesindeki Hampton by Hilton, dar gelirlinin yer aldığı Merkez Kayaşehir projesi içinde yer alacak. ABD’de 32 metrekare olan odalar 21 metrekareye düşürüldü, kaliteden ise taviz verilmedi.

Türkiye’ninAvrupa’nın en büyük uydu kenti olarak TOKİ tarafından Kayabaşı yapılan 65 bin konutluk Kayaşehir projesi içinde yer alan Merkez Kayaşehir projesinin içindeki oteli Hilton bünyesindeki Hampton by Hilton markası işletecek. Ofisi, alışveriş merkezi ve otelden oluşan ve Makro İnşaat tarafından yapılacak olan projenin içinde yer alacak otel için Hilton Worldwide ile Makro İnşaat arasındaki anlaşma dün imzalandı. Hilton Worldwide Mike Collini, 144 odadan oluşacak ve 25 milyon dolara yapılacak olan Hampton by Hilton oteli Türkiye’de genişleme hedefi olan Hilton için de yeni bir kapı açacağını ifade etti. Hampton by Hilton markasının Türkiye’deki ilk oteli olacak olan yatırım ile ekonomik otelcilik alanına da gireceklerini söyleyen Collini, markanın ABD’de 1800 otelle temsil edildiğini ve çok yaygın olduğunu kaydetti.

ODALAR KÜÇÜLDÜ

Collini, Türkiye’de Hampton by Hilton markasına pazarlara göre yeni uyarlamalar yaptıklarını söyleyerek ABD’de 32 metrekare standardında olan odaları Türkiye’de 21 metrekareye düşürdüklerini, ayrıca ABD’de kapıda karşılama, oda ve içki servisi için farklı elemanlar istihdam ederken Türkiye’deki yapılanmada bu alandaki istihdamdan da tasarruf edeceklerini kaydetti. Collini, Hampton by Hilton markası ile bu sene içinde Rize, Çorlu ve Gaziantep’te de otel açacaklarını söyleyerek Türkiye’de 17’si halen faaliyette 17’si ise geliştirme aşamasında olan otel sayısının 34’e ulaşacağını kaydetti. Collini son imzalarla yılsonuna kadar 7 otelin daha açılmış olacağını kaydetti.

Temapark ve Sağlıkkent ihtiyaç yarattı
Makro İnşat Genel Müdürü Acun Uyar ise Türkiye’nin en büyük uydu kenti içinde yer alacak Merkez Kayaşehir projesinin toplam yatırım tutarının 100 milyon dolar olacağını Hampton by Hilton yatırımının ise bunun 25 milyon dolarlık bölümünü temsil edeceğini söyledi. Uyar, projenin yakınındaki Olimpiyat Stadı, İkitelli OSB, yapılması planlanan Temapark ve Sağlıkkent projelerinin bölgede bir çekim alanı yaratacağını bu nedenle de otel yatırımına ihtiyaç hissettikleri için bu yatırımın planlandığını belirtti. Uyar, Makro İnşaat olarak toplantıda Türkiye dahil dört ülkede şu ana kadar 800 bin metrekareye ulaşan bir inşaat alanı yarattıklarını belirtti.

Sabah


Hilton, dar gelirlinin muhiti Kayaşehir’de ile Benzer Yazılar:

1 Temmuz 2011 Saat : 9:34

“Hilton, dar gelirlinin muhiti Kayaşehir’de” için 1 Yorum

  1. celal dedi ki:

    kayabaşı hilton da güvenlik olarak görev almak istiyorum.evime yakın,11 yıllk Amerika daki tecrübelerimle gelen misafirlerin önleyici tedbirlerle gerkli yardmların yaşayarak öğrenilmiş sıcak bir dille sağlanıp Hilton ismine yapabileceğimin engüzeliyle yakışır hizmeti vereceğim inancıyla … Teşekkürler ,saygılar kayabaşı,Başakşehir,İST.

Hilton, dar gelirlinin muhiti Kayaşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------