Hilton, yeni yatırımlarla Türkiye’de orta sınıf için kaliteli otel açığını kapatacak

Son Güncelleme: 1 Temmuz 2011 - 9:15 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

  • Anasayfa
  • Hilton, yeni yatırımlarla Türkiye’de orta sınıf için kaliteli otel açığını kapatacak
Hilton, yeni yatırımlarla Türkiye’de orta sınıf için kaliteli otel açığını kapatacak

Hilton Worldwide, otelcilik alanında farklı segmentlerde büyüme fırsatları sunduğunu düşündüğü Türkiye’de, ekonomi markası Hampton by Hilton ile 6 otel açacak.

Kayaşehir , Rize, Çorlu ve Gaziantep’te Hampton by Hilton otelleri için anlaşma imzalarken, Ordu ve Bursa için de halen geliştirme aşamasında bulunan ve yıl sonuna doğru açılması beklenen oteller bulunuyor. Hilton Worldwide Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Collini, Türkiye’de Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton ve Hilton Garden Inn markaları ile hızla büyüdüklerini belirterek, “Şimdi Türkiye’de ilk Hampton by Hilton oteli açılıyor. Hilton’un Türkiye’deki öyküsünde yeni bir sayfa açılıyor. Şimdi Türkiye’de olmanın zamanı, doğru zamanda Türkiye’de yer alıyoruz” dedi.

Pazarı fırsat görüyoruz

Ekonomik konaklama arayışı içinde olan iş ve eğlence arayanların ihtiyaçlarını karşılayacağını söyleyen Michael Collini, “Türkiye ekonomisi yeniden büyüme trendini birçok sektörde yakalamış durumda. Türkiye’de orta ve ekonomi sınıfında yüksek kalitede otel eksikliği var. Hem belli başlı büyük şehirlerde hem de Türkiye’nin geri kalanında bu durum geçerli. Bu tarz otellere ihtiyaç artıyor. Biz de bu ihtiyaca cevap vermek üzere bunu da bir pazar fırsatı olarak gördük ve değerlendirmek istedik” diye konuştu.

Bu yıl 12 otel açılıyor

Türkiye’deki hedeflerinin 3 ayaklı olduğunu söyleyen Collini, şöyle konuştu: “İlk ayağımız İstanbul’da bütün markalarımızla büyümek istiyoruz. İkinci aşamayı, farklı bölgelerdeki illerde büyümek oluşturuyor. Üçüncü olarak da, resort konsepti ile sahil şehirlerinde olmayı düşünüyoruz. Türkiye’nin, çok farklı segmentlerde fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de 34 Hilton’dan 17’si faaliyette. Bu yıl şimdiye kadar beş otel açtık. 2011 sonuna kadar yedi yeni otel daha açarak yıl içinde toplam 12 Hilton’u faaliyete geçirmiş olacağız.”

25 milyon dolarlık yatırım olacak

HAMPTON by Hilton İstanbul Kayaşehir, yaklaşık 65 bin konuttan oluşan Türkiye’nin en büyük uydukenti Kayaşehir’de inşa edilecek. Kayaşehir’in yatırımcısı Makro İnşaat’ın Genel Müdürü Acun Uyar, otelin Kayaşehir’in içinde yer alacağını belirterek, şunları söyledi: “Otel yaklaşık 25 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilecek ve 144 odalı olacak. Mayıs 2012’de deneme açılışı yapılacak ve Ağustos 2012’de de misafirlerini kabul etmeye başlayacak. Oteli, Hilton’un teknik şartnamelerine göre yapıyoruz. Otel binası 6 katlı bir binadan oluşacak ve üç toplantı salonu, 24 saat açık otoparkı olacak. Kayaşehir projesi, Merkez Kayaşehir Alışveriş Merkezini de barındırıyor ve ihaleye çıkacak sağlık kentinin yakınında yer almasıyla önem taşıyor.”

Odaların metrekaresi küçültüldü

MICHAEL Collini, Türkiye’ye Hampton by Hilton markasını getirirken yerel ihtiyaçlar için araştırma yaptıklarını belirterek, şu bilgileri verdi: “Odaların büyüklüğü nasıl olmalı, tesislerde neler olmalı gibi araştırmalar yaptık. Bunun sonucunda daha verimli bir model geliştirdik. ABD’de 32 metrekare olan oda büyüklüklerini 21 metrekareye düşürdük. Ayrıca büyük yataklar ve yatağa dönüşebilen koltuklar kullanıyoruz. 4 kişilik bir aile burada rahatlıkla konaklayabilir. Ayrıca personel sayımızı da diğer otellere göre düşürdük.”

Hürriyet

Hilton, yeni yatırımlarla Türkiye’de orta sınıf için kaliteli otel açığını kapatacak ile Benzer Yazılar:

1 Temmuz 2011 Saat : 9:15
  GENEL

Hilton, yeni yatırımlarla Türkiye’de orta sınıf için kaliteli otel açığını kapatacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------