İkitelli Şehir Hastanesi Neden Yapılmıyor?

Son Güncelleme: 18 Mart 2016 - 11:33 0 Yorum Yazar:

Temeli 16 Şubat 2014’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı temel atma töreniniden bu yana İkitelli Şehir Hastanesi’nin yapılacağı alanda inşaatın başlamaması tepki çekmeye devam ediyor.

Başakşehir Şehir HastanesiTemeli 16 Şubat 2014’te Erdoğan’ın katıldığı törenle atılan İkitelli (Başakşehir) Şehir Hastanesi‘nde aradan geçen bugüne kadar çivi bile çakılmadı. Hastane yapılacak alanda temel atma töreninde atılan sembolik beton parçasından başka bir inşaat faaliyeti yok.

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü yapım işi ihalesini Emsaş İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi AŞ (EMSAŞ)’ın da içinde bulunduğu konsorsiyum kazandı. Konsorsiyum, İstanbul İkitelli Uluslararası Sağlık Hizmetleri Yatırım ve İşletme AŞ’yi (IHIC) kurdu. IHIC ile Sağlık Bakanlığı arasında 25 Mart 2013’te anlaşma imzalandı. IHIC, aradan geçen bir yolla iki kısımlı bir kampüste toplanacak hastane kompleksinin 789 bin 031 metrekare alanı kaplayacağını duyurdu. Projede toplam 2 bin 682 yatak kapasiteli sekiz farklı hastaneyi kapsayan bir entegre sağlık kampüsü yapılması planlanıyordu

 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


İkitelli Şehir Hastanesi Neden Yapılmıyor? ile Benzer Yazılar:

18 Mart 2016 Saat : 11:33

İkitelli Şehir Hastanesi Neden Yapılmıyor? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------