İstanbul Borsası’ndan Sertifika Açıklaması!

Son Güncelleme: 1 Nisan 2017 - 12:59 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • İstanbul Borsası’ndan Sertifika Açıklaması!

Gayrimenkul sertifikası için bireysel ve kurumsal yatırımcılardan inanılmaz derecede talep olduğunu belirten Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, talepler için ilk günün 29 Mart 2017 olduğunu, bugün ise son gün olduğunu açıkladı.

Himmet Karadağ, sertifikalar için yatırımcılardan çok fazla ilgi olduğunu söyledi. Piyasalardaki beklenen artışın gayrimenkul sertifikaları sayesinde yaşanacağına dikkat çeken Karadağ, sertifika alımı yapıldıktan sonra istenildiği takdirde sertifika adedi tamamlanarak konut sahibi olunabileceğini açıkladı. İstenildiği zaman ise satışının gerçekleştirilerek nakite dönüştürülebileceğini de açıkladı.

TOKİ ve Makro İnşaat tarafından sürdürülen Bahçeşehir Park Mavera 3 projesinde her sertifika için 42 lira 50 kuruş fiyat belirleneceğini söyleyen Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, yatırımcıların istedikleri kadar sertifika alabileceklerinin mümkün olduğunu söyledi. Sertifika yatırımının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Karadağ, dairelerin sertifika içinde şeffaf bir şekilde göründüğüne de vurgu yaptı. Tek gayrimenkul sertifikası ile 239 milyon liralık bir fonu ilgili müteahhit firmaya sağlamış olduklarının da altını çizen Karadağ, bu modelin Türkiye’ye oldukça uyumlu olduğunu da belirtti.

Vakıf Yatırım tarafından edinilen bilgiyi de paylaşan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, kurumsal yatırımcının ilgisinin çok fazla olduğuna değindi. Sermaye piyasası ile ilgili yapılan programlarda genellikle 80 kişi kadar vatandaşın olduğunu söyleyen Karadağ, bu durumun sertifika toplantısında değiştiğini ve program yapılan salonun neredeyse tamamının dolduğunu ve yer bile kalmadığını açıkladı. Tüm yatırımcı sınıflarından çok fazla talep olduğunun da altını çizerek, ilk sertifika dağıtımında talebin karşılanacağını düşünmediğini belirtti. Bu durumu sermaye piyasasının uzun zamandır beklediğine de vurgu yapan Karadağ, 239 milyon TL üstünde bir talep olacağını düşündüğünü açıkladı.


İstanbul Borsası’ndan Sertifika Açıklaması! ile Benzer Yazılar:

1 Nisan 2017 Saat : 12:59
  TOKİ

İstanbul Borsası’ndan Sertifika Açıklaması! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------