İstanbul Kayaşehir Projesindeki Son Durum

Son Güncelleme: 8 Nisan 2014 - 2:05 0 Yorum Yazar:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere TOKİ, Emlak Konut GYO ve özel şirketlerin yatırımları Kayabaşı’nın çehresini değiştirmeye devam ediyor. Başakşehir’e bağlı olan bölge, inşaat ve gayrimenkul sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer almakta.Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkarılan özel arsalar, yatırımcılar tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor. Taşınmazların ihaleleri kıran kırana geçerken kazan firma büyük bir projenin temellerini de atmış oluyor.
kayaşehirTOKİ’nin bölge kapsamında hayata geçirdiği projeler artık Kayaşehir adını aldı. Bunun sebebi ise firmanın bölgede şehir benzeri projeler inşa etmesi ve bölgeye yaşam getirmesi. İnşa edilen projeler ticari birimlerden sağlık ocaklarına, okullardan camilere varana kadar tüm sosyal seçenekleri içerisinde barındırıyor.
Son olarak ihale edilen Kayabaşı 4. Etap arsası için 7 teklif gelmiş ve büyük bir çekişme yaşanmıştı. Arsayı Makro İnşaat- Akyapı İnşaat ortaklığı 1 milyar 400 milyon liralık teklifle almıştı. Ortaklık Emlak Konut GYO’ya ise arsa payı olarak yüzde 30 oranında 420 milyon lira ödeyecek. Emlak Konut’un bölge sınırlarında yer alan birçok taşınmazı ihale sürecinde rekor paralara satılmıştı.
Emlak Konut GYO ortaklı Başakşehir projeleri

TÜM AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ


İstanbul Kayaşehir Projesindeki Son Durum ile Benzer Yazılar:

8 Nisan 2014 Saat : 2:05

İstanbul Kayaşehir Projesindeki Son Durum Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------