İstanbul yeni metro hatlarına kavuşuyor

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2016 - 7:22 0 Yorum Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, İstanbullulara 6 yeni metro hattı projesinin müjdesini verdi.

yeni metro hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “ustalık eserim” dediği projelerini İstanbulluların hizmetine sunuyor. Proje kapsamında Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit Projesine 6 yeni metro hattı entegre edilecek.

İBB yatırım bütçelerinin önemli bir bölümünü İstanbul’un ulaşımına ayırdı.

İstanbulluları trafik sıkıntısından kurtaran raylı sistem çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İstanbul’a 12 yılda 98 milyar liralık yatırım yapan İBB’nin 2016 yılında da 16,3 milyar liralık yatırım bütçesi bulunuyor. İBB, Temmuz ve Ağustos’ta 6 metro hattına ilişkin ihale yapacak. Kirazlı-Halkalı metrosu inşaat ve elektromekanik işleri, otopark ve depo alanı inşası ihalesi Ağustos ayında düzenlenecek. 9,7 kilometre uzunluğa sahip olacak olan metro hattında 9 istasyon bulunacak.

Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinden geçecek hatla trafik yoğunluğunun da azalması öngörülüyor. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İşin süresi, yer tesliminden itibaren bin 20 gün olarak belirlendi.Başakşehir-Kayaşehir metro hattı da Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. 6 kilometre hat üzerinde 4 istasyondan oluşan Başakşehir-Kayaşehir metro hattının sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak başlaması ve 900 günde tamamlanması hedefleniyor.

İstanbul yeni metro hattı

Çekmeköy–Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu ile Sarıgazi (Hastane)-Taşdelen-Yenidoğan Metrosu İnşaat ve Elektromekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri yapım işi yine Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. 17,8 kilometrelik hatta 14 istasyon bulunacak, Üsküdar’dan Sultanbeyli’ye kesintisiz ulaşım sağlanacak.


İstanbul yeni metro hatlarına kavuşuyor ile Benzer Yazılar:

13 Temmuz 2016 Saat : 7:22
  GENEL

İstanbul yeni metro hatlarına kavuşuyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------