“İstanbul’a artık yüksek binayla kıymıyoruz”

Son Güncelleme: 10 Kasım 2015 - 9:10 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • “İstanbul’a artık yüksek binayla kıymıyoruz”

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, hiçbir projelerinde yüksek imar kullanmadıklarına dikkat çekerek “İstanbul’a kıymıyoruz eskisi gibi” dedi

toki başkanı Yüksek BinaTOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’dan İstanbul’daki yeni imar politikalarıyla ilgili flaş açıklama. Ünsal Ereke’nin konuyla ilgili Habertürk’te yer alan haberi şöyle:

2023’e kadar Türkiye’de 1.2 milyon konut hayata geçirmeyi hedefleyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, HABERTÜRK’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. TOKİ olarak şu anda yaptıkları hiçbir projede yüksek imar kullanmadıklarını belirten Ergün Turan, Türkiye’de toplumsal beklentilerin değiştiğine dikkat çekti. Turan, “Ben burayı eleştiren bir yerden geliyorum. İmar, mimari tarz bunun başlıcalarını oluşturuyor. TOKİ’den bazı toplumsal beklentiler var. İstanbul’a kıymıyoruz eskisi gibi. Asla yüksek imara izin vermiyoruz. Her şehrin bir yapısı var. Ayrıca her şeyin de bir haram sınırları var. Bu noktada bazı alanlar su havzası, bazı noktalar ormanlar. Buralara bulaşmamak gerekir” dedi.

“5 KAT YOKSA 4’E İNİYORUZ”
HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


“İstanbul’a artık yüksek binayla kıymıyoruz” ile Benzer Yazılar:

10 Kasım 2015 Saat : 9:10
  TOKİ

“İstanbul’a artık yüksek binayla kıymıyoruz” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------