İstanbul’a Limankent Geliyor

Son Güncelleme: 24 Haziran 2014 - 1:36 0 Yorum Yazar:

Havalimanı çevresinde 3. Köprü ve Kanal İstanbul çalışmalarından sonra dünyanın en devasa ‘Limankent’i inşa edilecek. Dev proje için çalışmalar başladı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın planladığı sistemde yeni havalimanı ile bağlantılı olacak şekilde konteynır, şimendifer ve tır gibi devasa yük taşıyan Ro-Ro gemileri için dev liman inşa edilecek.
LimankentUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 3. Havalimanı Projesi’nin kapsamını genişletti. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dünyanın en devasa havalimanının temellerinin atılmasından sonra çevresindeki yapılanmalar da plan dahilinde devam ediyor.
Proje kapsamında, şimendifer ve denizyollarının direkt olarak yeni havalimanına bağlanması ve Asya’dan Avrupa’ya kargo hizmetinin en hızlı şekilde gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Havalimanının denize yakın olması nedeniyle denizden havaya ya da havadan denize taşımacılık da yapılabilecek. Bu da hem İstanbul Boğazı’ndaki yoğunluğu hafifletecek hem de kargo taşımacılığını hızlandıracak.kayasehiristanbul.net
YILDA 8 MİLYON TURİST
İnşa edilecek yeni limanın kargo taşımacılığının yanı dizi kruvaziyer turizminin de yıldızı olması bekleniyor.
Buna göre liman açıldıktan sonra yıllık en az 8 milyon turistin istikbali öngörülürken, devletin kasasına da yıllık 3 milyar TL tutarında gelir getireceği hesaplanıyor.Yenişafak


İstanbul’a Limankent Geliyor ile Benzer Yazılar:

24 Haziran 2014 Saat : 1:36

İstanbul’a Limankent Geliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------