İstanbul’da şehir içi otoyol gişeleri kaldırılsın

Son Güncelleme: 21 Aralık 2015 - 11:03 0 Yorum Yazar:

Gişeler, Meclis gündemine taşınıyor. CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem, İstanbul’da otoyol üzerinde bulunan gişelerinin kaldırılması için kanun teklifi verdi.

Otoyol GişeleriCHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem, hazırladıkları, Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapan Yasa Teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.

İstanbul’daki karayollarının otoban geçiş gişelerinin kentsel yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediği belirtilen teklifte, 2 km’lik Avcılar-Esenyurt, 3 km’lik Anadolu Gişeleri- Samandıra buna örnek gösterildi.

Teklifin gerekçesinde, “Kısa mesafelerde alınan ücretler, bu yolun sürücüler tarafından tercih edilmemesine, diğer noktalarda olduğu gibi sürücüleri ücretli olmayan kara yoluna yönlendirmekte, bu da trafik sıkışmalarına ve aksamalarına neden olmaktadır” görüşüne yer verildi.

8 Aralık 2006 tarihinde bakanların katılımıyla Ulaşım Zirvesi yapıldığı vurgulanan teklifin gerekçesinde, “Mahmutbey ve Çamlıca gişelerinin ötelenmesi konusunda kararlar alındığı belirtilmiştir. Aradan geçen 9 yıla rağmen bu konuda hiçbir adım atılmamış, dolayısıyla da bu sorun çözülememiştir. Gerekli olan standartların sağlanabilmesi için yoğun meskun alan içinde kalan TEM otoyolu gişelerinin kaldırılarak toplumun kaliteli kentlerde yaşama isteği bir an önce hayata geçirilmelidir” denildi. kanalb.com.tr


İstanbul’da şehir içi otoyol gişeleri kaldırılsın ile Benzer Yazılar:

21 Aralık 2015 Saat : 11:03

İstanbul’da şehir içi otoyol gişeleri kaldırılsın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------