istanbul’un en ucuz arsaları nerede?

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2015 - 11:30 0 Yorum Yazar:

Sahil boylarından, otoban kenarlarına, şehrin merkezinden çeperlerine kadar onlarca firma proje üretiyor.Emlak Konut GYOAncak her geçen gün artan konut ve arsa fiyatları bu projelerin yeni müşterilere satılmasını zorlaştırıyor. Birikimlerini konut ve arsa üzerinden değerlendirmek isteyenler için en ucuz bölgeleri araştırdık:

Avrupa yakasında 5 yıldır spekülasyon konusu olan 3. Havaalanı, 3. Boğaz Köprüsü ve Kanal İstanbul güzergâhlarıyla ilgili bazı bölgelerde arsa ve konut fiyatlarını adeta uçurdu. Bu üç projeden ilk ikisinin resmi açıklamaları yapıldı, ihaleleri gerçekleştirildi ve hatta inşaat süreci devam ediyor. Yani Arnavutköy ve Başakşehir merkezli bölgede gayrimenkul fiyatlarına güç yetmiyor. Sırada Kanal İstanbul projesi var. Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 2012‘de, ‘ Kanal İstanbul için 10 güzergâh belirlendi….’ açıklamaları arsa spekülatörlerine fırsat vermişti. Ancak görünen o ki, Kanal İstanbul, Ispartakule’nin yanı başındaki Tahtakale Mahallesi mevkii dahil Sazlıdere Barajı ve Küçükçekmece gölünü de kapsayan 46 kilometrelik alan kapsıyor. Bu projeden Avcılar’ın yanı sıra Küçükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir belediyeleri sınırlarında kalan mahallelerin bir kısmı nasiplenecek.

Ucuz arsanın 3 adresi

Bu bilgiler ışığında Avrupa bölgesinde arsa almayı düşünenlere önereceğimiz bölgelerin başında Silivri’nin Değirmenköy ile Çanta bölgesi ve Tekirdağ’ın kuzeyindeki İstanbul’a sınırındaki satışı yapılan araziler geliyor. Bu bölgelerde arsaların metrekaresi 30 ile 70 lira arasında değişiyor. Büyük arsalarda ise bu değer 27 liraya kadar düşüyor. Anadolu yakasında ise bu değerler 3 katına kadar çıkıyor. yeniakit.com.tr


istanbul’un en ucuz arsaları nerede? ile Benzer Yazılar:

21 Mayıs 2015 Saat : 11:30

istanbul’un en ucuz arsaları nerede? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------