İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kayaşehir

Son Güncelleme: 21 Nisan 2016 - 8:13 0 Yorum Yazar:

Gelecek 10 yıllık süreçte de yıldızı parlaması beklenen Kayaşehir’de ortalama metrekare fiyatları bugün 4 bin lira seviyesinde.
Toki kayaşehirSon 10 yıla kadar İstanbul’un uzaktaki köylerinden biri olan Kayabaşı, 1999 Marmara Depremi’nin ardından İstanbul’da çürük yapılarda yaşayan insanları sağlam yapılara taşımak üzere büyük bir uydu kent olarak planlandı. Uydu kente Kayaşehir adı verilirken birbiri ardına konut projeleri geliştirildi. Bir dönem boş kalan bu uydu kent, son yıllarda bölgeye gelen metro hattı, Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı güzergahında olması nedeniyle gelişmeye başladı. Gelecek 10 yıllık süreçte de yıldızı parlaması beklenen Kayaşehir’de ortalama metrekare fiyatları bugün 4 bin lira seviyesinde.

KONUT FİYATLARI SON İKİ YILDA YÜZDE 47 ARTTI
Geçen yıl konut fiyatları yüzde 16 oranında değerlenen bölgede son iki yılda konut fiyatlarında kümülatif olarak yüzde 47 artış yaşandı. Emlak İstasyonu Ela Gayrimenkul Brokerı Mikail Tüzün, “Yılların gecekondu bölgesi. İlk keşfedenler metropolün en alt tabaka insanları oldu.

Zamanla TOKİ başta olmak üzere devlet kurumları el attı. İyiki de attı. Yaptığı öncülükler çok sayıda özel sektör kuruluşunu da çekti. Şimdi bir taraftan büyük devlet projelerinde adını çok sıklıkla duyuyoruz. Etrafındaki ilçelerle birlikte bir milyon nüfuslu bir yerleşimin göbeğinde yer alacak. Uygun arazi koşulları kısa zamanda modern bir şehirleşmeye imkan tanıyacak” dedi.


İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kayaşehir ile Benzer Yazılar:

21 Nisan 2016 Saat : 8:13

İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kayaşehir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------