Kanal İstanbul güzergahında sürpriz gelişme


  • Anasayfa
  • Kanal İstanbul güzergahında sürpriz gelişme

Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı Çılgın Proje’ olarak bilinen Kanal İstanbul Projesi’nde güzergâh netleşti.

kanal istanbulMaliyeti ve hafriyat kolaylığı açısından en uygun yerler olan Küçükçekmece-Başakşehir-Arnavutköy hattında çalışmalar başladı bile. Bugüne kadar basına yansıyan haberlerde güzergah Silivri ve Büyükçekmece’nin batısında gösteriliyordu.

Yeni Şafak gazetesinden Behlül Çetinkaya’nın haberine göre kamulaştırma açısından en az sorunlu, rakım olarak en alçak ve maliyet açısından ise en düşük nokta olan güzergahtaki bazı mahallelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından rezerv alanlar oluşturuldu. Güzergâh üzerinde yer alan yerleşim alanlarında ise arazi fiyatları şimdiden tavan yaptı.

KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ DEVRE DIŞI

Kanal İstanbul için en uygun olan güzergâhın ilk noktası Küçükçekmece Gölü. Evsel atık ve ağır metallerin kirlettiği göl, içme suyu amaçlı kullanılmadığı için devre dışı bırakılmasında bir problem bulunmuyor. Ayrıca Sazlıdere Barajı ile Küçükçekmece Gölü arasında bulunan Sazlıdere Vadisi, göl ile baraj arasında açılacak kanal için çalışma yapmaya uygun bir alan oluşturuyor. Yükseltisi çok fazla olmayan bu alanda istimlak problemi yok.

HABERİN DEVAMI: http://kayasehiristanbul.net/kanal-istanbul-guzergahinda-surpriz-gelisme/

Kanal İstanbul güzergahında sürpriz gelişme ile Benzer Yazılar:

31 Mart 2013 Saat : 10:47
  GENEL

Kanal İstanbul güzergahında sürpriz gelişme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------

GOOGLE’DE ARA

whatsapp kayaşehir İstanbul Toki Konutları

FACEBOOK SAYFASI

facebook