Kayaşehir, altınşehire dönüşüyor

Son Güncelleme: 25 Ekim 2014 - 10:34 0 Yorum Yazar:

Son 5 yılda İstanbul’un en çok yatırımcı çeken ilçelerinden olan Başakşehir’deki değişim baş döndürücü hızla devam ediyor.Mehmet CanıtatlıMerkezinde arsa kalmayan ilçenin en bakir bölgelerinden Kayabaşı Emlak Konut GYO’nun ard arda düzenlediği ihalelerle artık modern bir şehre dönüşüyor. Üstelik vatandaştan da rağbet görerek.

Eski adı Aya Yorgi olan Kayabaşı, Sazlıdere Barajı’na komşu konumda. 1920’lere kadar Ermeni ve Rumların yaşadığı köyde, Rum ve Ermeni kiliselerinin kalıntıları bulunuyor. Bir dönem Bakırköy’e bağlı olan Kayabaşı, önce Küçükçekmece’ye ardından da Başakşehir’e bağlanmış.

1.5 milyon metrekarelik alanıyla Başakşehir’in onda biri büyüklüğe sahip olan bölgede TOKİ’nin girişimiyle önce Kayaşehir kuruldu. Ardından etap etap büyüyen dev bir şehre dönüşüm başladı. Emlak Konut GYO’nun markalı projeleri bölgeye taşımasıyla popüler olan Kayaşehir, İstanbul’un yakın geleceğinde 39. ilçe olarak yerini alacaktır. Üçüncü havaalanı güzergâhı, biyomedikal Ar-Ge merkezi ve Bio-İstanbul projelerine ev sahipliği yapan Kayaşehir deyim yerindeyse altınşehire dönüşüyor. Sağlık Vadisi’nin yanı sıra Kayabaşı’nın güneyinde inşa edilen Tema Park Başakşehir’i otobanın diğer ucunda yer alan Halkalı’ya inşa edilecek bir vadi aracılığı ile bağlayacaktır.kayasehiristanbul.net

***

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Kayaşehir, altınşehire dönüşüyor ile Benzer Yazılar:

25 Ekim 2014 Saat : 10:34

Kayaşehir, altınşehire dönüşüyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------