Kayaşehir pazar ne zaman açılacak?

Son Güncelleme: 15 Nisan 2016 - 4:36 0 Yorum Yazar:

Daha önce Nisan ayı içerisinde açıklanacağını duyurduğumuz Kayaşehir Pazar açılışı için Başakşehir Belediyesinde edindiğimiz bilgiyi sizler ile paylaşıyoruz.

“Daha Önce Nisan 15 olarak Kayaşehir’in açılacağını duyurmuştur. Başakşehir Belediyesinden edindiğimiz bilgiye göre açılış Mayıs ayı içerisine ertelenmiştir. Ancak hangi gün olacağı eksiklilerin zamanında bitirilebilmesine bağlı olduğunu söylediler.”

Daha önce 1 Nisan olarak açılacağını duyurduğumuz Kayaşehir pazar yeri neden açılmadı.  Ne zaman açılacak?

kayaşehir pazarKayaşehir pazar yeri, pazar tahtalarında hangi esnafın görev yapacağı dahi belli iken açılmamasının nedenini kayaşehir pazar etrafında oturan Kayaşehir sakinleri çok iyi bilmektedir.

Başakşehir Belediyesi pazar yerini bir an önce açabilme için ummalı bir çalışma sürdürmektedir. Ancak özellikle çevre düzenlemesi hale bitmemiştir. Şantiye görünümünden henüz kurtulamamıştır. Bu nedenle Başakşehir Belediyesi Kayaşehir pazar açılışını 15 Nisan ‘a ertelemiştir. 15 Nisan Cuma günü bir aksilik çıkmaz ise Kayaşehir pazar ilk kez müşterileri ile buluşacaktır.

Başakpazar Fuar ve Sergi alanı ile başlayan proje, Kayaşehir kapalı pazar alanı ile büyüyerek devam ediyor.

İstanbul Kayaşehir Pazar, Sergi ve Fuar Alanı olarak inşasına da başlanan 33.352,17 m2’lik arsa alanına sahip olacak olan kapalı pazarın toplam inşaat alanı 12.028,84m2 olacak. Pazaryerinde market arabalarından deneme kabinlerine, asansörden kapalı otoparka, yürüyen merdivenden ısıtma sistemi ile yaz-kış konforlu alışveriş keyfinin yaşanacağı bir alan kuruluyor. 400’ün üzerinde gıda ve tekstil tezgahı satış alanları kuruluyor. Geniş otopark alanlarının olacağı pazarda mescit, wc, soyunma kabinleri ve yönetim ofisleri de yer alacak. Ayrıca esnaf için 63 araçlık özel otopark yapılacaktır.

www.kayasehiristanbul.net


Kayaşehir pazar ne zaman açılacak? ile Benzer Yazılar:

15 Nisan 2016 Saat : 4:36

Kayaşehir pazar ne zaman açılacak? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------