Kayaşehir Vadisi Yeşil Alan İhalesi Yapıldı

Son Güncelleme: 16 Nisan 2017 - 9:50 0 Yorum Yazar:

TOKİ’nin İstanbul Kayabaşı’nda oluşturacağı 1,5 milyon metrekarelik Park Alanına Ait Tatbik Projeleri, İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmet Alımı İşi için ön tatminkarlık ihalesi yapıldı. Kayaşehir Vadisi

Kayabaşı’nda yapılacak dev park için İnşaat Öncesi, İnşaat Aşaması Ve İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmet Alımı İşi (Ön Yeterlik) ihalesinin birincil oturumu gerçekleştirildi. Projeyi yapmak için ‘Ön Tatminkarlık İhalesi’ne 18 firmanın katıldığını aktaran Turan, değerlendirmeden sonradan ihaleyi sonuçlandıracaklarını aktardı.

TOKİ 1,5 milyon metrekarelik dev park için kolları sıvadı

1,5 MİLYON METREKARE YEŞİL BÖLGE
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul’u 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde bir yeşil alana kavuşturuyor. Kayaşehir vadisinde kurulacak yeşil alanın 5,5 kilometre uzunluğunda olacağını belirten TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Kayaşehir merkezinden Fenertepe’ye içten uzanacak sahada; koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları ile vatandaşların ilk ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal tesisler olacak. Kayaşehir’e bedel katacak proje ile burada yaşayan insanlarımız yeşil alanla daha fazla buluşacak” dedi.

TOKİ 1,5 milyon metrekarelik dev park için kolları sıvadı

ÜÇ BELLI BAŞLI MEYDANDAN OLUŞACAK
TOKİ’nin Kayabaşı’nda yapacağı dev park üç asil meydan ve bu meydanları destekleyen daha alçak meydanlardan oluşuyor. Projede ayrıca, tarım alanlarının izleri meyve bahçelerine taşınarak, meyve ağaçları tasarlandı. Kayabaşı’nda yapılacak dev parkta İstanbul’un tarihi ile özleşmiş bitkilere de yer verilecek.


Kayaşehir Vadisi Yeşil Alan İhalesi Yapıldı ile Benzer Yazılar:

16 Nisan 2017 Saat : 9:50

Kayaşehir Vadisi Yeşil Alan İhalesi Yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------