Kayaşehir’de Güvenlik Zafiyeti Devam ediyor

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2016 - 7:30 1 Yorum Yazar:

Avrupa’nın en büyük uydu kent projesi olarak bilinen İstanbul Kayabaşı köyüne kurulan Kayaşehir’de kısa zamanda büyük gelişmeler yaşandı. 

güvenlikAncak bu gelişmelere ve değişimlere ayak uyduramayanlar Kayaşehir halkını rahatsız etmektedir. Gün geçmiyor ki Kayaşehir’de vatandaşların huzurunu kaçıracak güvenlik zafiyetleri yaşanmasın. kayasehiristanbul.net olarak defalarca bu konuyu gündeme taşımamıza ve ilgililerin dikkatini çekmemize rağmen henüz bir adım ilerleyemedik.

Son olarak Toki Kayaşehir 5.bölge’de yaşanan çocuk istismarı vatandaşların tedirginliğini bir kat daha artırdı. Olayı gerçekleştiren sapık nezarette olmasına rağmen Kayaşehir halkı kendini güvende hissetmiyor.

Vatandaşlarda bunun nedeninin güvenlik yetersizliği olduğunu düşünüyor. Kayaşehir’e dışarıdan bakıldığında, güvenliklerin ve kamera sistemlerinin olması nedeniyle çok güvende gözüküyor.

Ancak güvenlik şirketi ve görevlileri hakkında çok şikayet olmasına rağmen bir şeylerin yapılmaması akıllara kötü düşünceler getiriyor. Dışarıdan siteye gelen insanlara hiçbir bilgi sorulmadan direk kapı açılıyor olması, hatta kapının sürekli açık olması, insanlar istediği şekilde siteye girip çıkıyor olması güvenlik zafiyeti olduğunun en açık örnekleri…

Site girişlerinde formaliteden kayıt tutulması, göstermelik tel örgüler, çoğunun telleri tutan mandallarının kırılmış olması işe yaramayan kameralar; tüm bunların yanı sıra Emlak Yönetimim güvenlik firmasına ödediği dev bütçe. Dev diyorum çünkü ödenen ücret hemen hemen bütçenin yarısını teşkil ediyor olması şaşkınlık verici.

Bu konuyu tekrardan gündeme getirdiğimiz için kimse bize sitem etmesin. Çünkü Kayaşehir’e giren her akıl sahibi Emlak Konut‘un kurmuş olduğu güvenlik sistemleri ile Emlak Yönetimin kurmuş olduğu güvenlik sistemleri arasındaki dev farkı hemen fark etmektedir.Personel olarak aynı maaşı aldıkları halde hizmet olarak bu kadar büyük farkın oluşması Kayaşehirlilerin iyi niyet taşımamasına neden olmaktadır.

Güvenlik ve Sağlık; istismara neden olması durumunda sonuçları açı olur. Daha büyük vakaların olmaması için kayasehiristanbul.net olarak uyarma ihtiyaçı duymaktayız.

Kayaşehir Emlak Yönetiminin ve güvenlik firmasının işlerini daha ciddiye almasını bekliyoruz. @HasanDurhat Beyin konu ile özel olarak ilgilenmesini temenni ediyoruz.


Kayaşehir’de Güvenlik Zafiyeti Devam ediyor ile Benzer Yazılar:

13 Temmuz 2016 Saat : 7:30

“Kayaşehir’de Güvenlik Zafiyeti Devam ediyor” için 1 Yorum

  1. Bülentaşıkuzun dedi ki:

    Selam ben 3 bölgeden komsunuz 2.1 de oturuyorum 3.1almak için evimi sattım tapudan bankadan emniyetlı birsekilde parayı steyekadar getirdim sitenin içine girince derin bir nefes aldım yanımda evin bütün parası vardı artık birşey olmaz dedim arkamdan yabancı uyruklu 5 kişi arabayla siteyegirip beni binanın önünde gasp ettiler paramıda alıp gittiler güvenlikte arkalarından el salladı güpe gündüz gözgöre göre evimden oldum boşu boşuna aydat ödüyoruz güvenlige gerekyok siyah camlı şüpeli araclara bile kapıyı acıyorlar sorgu sual yok insan aldıgı paranın hakkını verir anlıyacagınız buyuk ev alalım derken ben evimden oldum oyuzden güvenlige itimat etmeyim tedbiri elden bırakmayın selam

Kayaşehir’de Güvenlik Zafiyeti Devam ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------