Mobil Sağlık Taraması devam ediyor

Son Güncelleme: 3 Mart 2016 - 12:12 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab’ın ilk projesi olan Mobil Sağlık Tarama İstasyonları ilçe site yönetimlerine taşıdı.

Başakşehir'deki Okullarda Sağlık Taramaları Başladı18 farklı parametrede ücretsiz, hızlı, pratik sağlık kontrolünün yapılabildiği istasyonlar vatandaşa daha hızlı ulaşabilmek için site yönetimleri ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Mobil sağlık ölçümleri site yönetimlerinde belirlenen tarihlerde ve saatlerde yaptırılabiliyor. Başakşehir 4. Etap 2. Bölge Site Yönetim Merkezi’nde devam eden ölçümler diğer site yönetimleri ve eğitim kurumlarında da devam edecek. Uygulamanın duyuruları site sakinlerinin cep telefonlarına mesaj olarak bildiriliyor.

2 yılda 25.847 vatandaş faydalandı

Başakşehir 4. Etap 2. Bölge Site Yönetim Merkezi’nde devam eden uygulamada, Sağlık Tarama İstasyonu görevlileri öncelikle uygulamadan yararlanmak isteyen site sakinlerinin bilgisayar ortamında kayıtlarını alıyor. Vatandaşların adlarına kartları tanımlanıyor. İkinci aşamada ise Mobil sağlık sistemine kart okutularak 18 parametrenin ölçümüne geçiliyor. Boy ve kilo ölçümleri ile başlayan ve 10 dakikadan kısa sürede tamamlanan işlemlerin sonuçları hastaya anında sms olarak cep telefonuna gönderiliyor. Vatandaşlara sağlık personeli tarafından da sonuçları sözlü olarak aktarılarak, tavsiyelerde de bulunuluyor. Vatandaşlar internet ortamında test sonuçlarına ulaşabiliyor ve önceki ölçümleri ile ilgili karşılaştırmalar yapabiliyor.

2014’de başlayan Mobil Sağlık Tarama sistemi ile bu tarihe kadar 25.847 kişi uygulamadan faydalandı. Yapılan çalışmada151.854 parametre ölçüldü.

‘Hizmetin ayağımıza gelmesi çok güzel’

Vatandaşlar mobil sağlık taraması ile ilgili düşüncelerini şu cümlelerle paylaştı.

Nurhayat Durgun: “Mobil sağlık uygulaması çok güzel. Hastaneye gidemeyen insanlarımız var, onlar açısından çok faydalı.”

Tolga Düz: “Gün içerisinde sağlığımıza çok vakit ayıramayabiliyoruz. Bu şekilde hizmetin ayağımıza gelmesi çok faydalı. Bir kan tahlili ile hastalığımız var mı yok mu öğrenebiliyoruz. Site yönetimlerine ve belediyeye teşekkür ediyoruz.”

Sinan Hasanoğlu: “İş yoğunluğundan sağlık taraması yaptıramıyoruz. Daha önce de mobil sağlık uygulamasından faydalanmıştım. Bu hizmetin ayağımıza gelmesi çok güzel.”


Mobil Sağlık Taraması devam ediyor ile Benzer Yazılar:

3 Mart 2016 Saat : 12:12

Mobil Sağlık Taraması devam ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------