Nidapark Kayaşehir’den 5 kişinden biri ev aldı

Son Güncelleme: 2 Ekim 2016 - 11:13 1 Yorum Yazar:

Tahincioğlu’nun, İstanbul Kayabaşı’nda hayata geçireceği projede satışlar başladı. Ön satış döneminde satış ofisine gelen her 5 kişiden biri ev satın aldı.
Emlak Konut GYO arsasında yükselecek projeden beklenen gelir ise 1.1 milyar lira.

nidaparkEMLAK Konut GYO arsasında Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından inşa edilecek ‘Nidapark Kayaşehir’ projesi satışa sunuldu. İstanbul Kayabaşı’nda yer alan, 320 bin metrekare inşaat alanına sahip projede konut, ofis ve alışveriş merkezi ile birlikte toplam 1233 birim yer alacağını belirten Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “15 Temmuz’dan sonra ülkenin normale dönmesine katkı sağlamak için hepimiz işimizin başındaydık. Emlak Konut GYO önderliğinde ağustosta tarihi konut kampanyasını başlattık. 120 ay vade, 0.70 kredi faizi ile konut ve ofisler satışa sunuldu. Biz kampanya yeni projemiz Nidapark Kayaşehir ile katıldık ve beklediğimizden fazla ilgi gördük” dedi.

Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım ise Nidapark Kayaşehir projesinin satış ofislerine bugüne kadar 1000 ziyaretçi geldiğini, ön satışta 216 ev satıldığını ve 143 milyon gelir sağlandığını dile getirdi. Çalım, 843 konuta yer verilen projede konutların büyüklüklerinin 102 metrekare ile 226 metrekare arasında değiştiğini, fiyatların ise 453 bin liradan başlayacak 1 milyon 93 bin liraya yükseldiğini dile getirdi. Tahincioğlu, Haziran 2018 tarihinde teslim edilmesi planlanan projede ‘Palladium’ markalı 3’üncü alışveriş merkezini de açacak.

SON ARSADAN 1.1 MİLYAR GELİR

Bugüne kadar Kayabaşı’nda 12 bin 300 konut inşa ettiklerini ve bunların 9 bin 500’ünün satıldığını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Tahincioğlu projesinin bölgedeki son arsaları üzerinde yükseldiğini belirtti. Projeden beklenen toplam satış değerinin yaklaşık 1.1 milyar TL olduğunu belirten Kurum, bu gelirin içinde Emlak Konut payının 407 milyon lira olacağını dile getirdi. Kurum, ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 5 bin 400 bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdiklerini ve 3 milyar 700 milyar lira ciro elde ettiklerini söyledi.

4 BİN 500 KONUT

MURAT Kurum, Ankara, Kocaeli ve Niğde’de orta ve ortanın altına hitap eden 4 bin 500 konutu ekim sonunda satışa sunacaklarını dile getirdi. Arsa alımlarına da devam ettiklerini belirten Kurum, “Halkalı ve Nişantaşı’nda 2 milyar 277 milyon lira bedelle arsalar aldık 3. havalimanı güneyinde 3.5 milyon metrekare arsamız var” dedi.

TARTIŞMAYA SEBEP OLMUŞTU;

DAR ve orta gelirli vatandaşa konut yapılması planlanan Kayabaşı bölgesinde fiyatların artması tartışma sebep olmuştu. Emlak Konut GYO da Kayabaşı arsası için 2 kez ihale yaptı. İlk ihale bölgede metrekare fiyatlarının yükseleceği gerekçesi ile Emlak konut tarafından iptal edilmişti. İkinci ihaleyi Mayıs 2015’de Tahincioğlu-Nida İnşaat 1 milyar 72 milyon 600 bin satış toplam geliri üzerinden yüzde 38 arsa payı yani 407 milyon 588 bin liralık teklifle kazanmıştı. İptal edilen ilk ihaleye göre satış gelir hedefi 50 milyon lira artarken, Emlak Konut’un alacağı payı ise 68 milyon lira azalmıştı.


Nidapark Kayaşehir’den 5 kişinden biri ev aldı ile Benzer Yazılar:

2 Ekim 2016 Saat : 11:13

“Nidapark Kayaşehir’den 5 kişinden biri ev aldı” için 1 Yorum

  1. Kasım gürbüz dedi ki:

    Bir daire için almak istiyorum Tlf no 532

Nidapark Kayaşehir’den 5 kişinden biri ev aldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------