Sıra yerli otomobil’de

Son Güncelleme: 10 Kasım 2015 - 8:58 0 Yorum Yazar:

Yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü AA Editör Masası’nda kamuoyuyla paylaşan Bakan Işık‚ 3 prototip üretildiğini‚ Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

yerli otomobilYerli Otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü AA Editör Masası’nda kamuoyuyla paylaşan Bilim‚ Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık‚ 3 prototip üretildiğini‚ Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Bilim‚ Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık‚ Sheraton Otel’de düzenlenen 4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’ne katılmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Dün tanıtılan yerli otomobillin üretime hazır prototipinin hangi yıl‚ üretimci seçiminin hangi yıl ve mülkiyetinin devlete mi ait olacağı yoksa satılıp satılmayacağının sorulması üzerine Bakan Işık‚ “Bütün bunları yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Hedefimiz 2019 yılı sonuna kadar seri üretim aşamasına geçmek. Bu noktada da özellikle babayiğitle ilgili çalışmalarımızda sürüyor.

Fikri mülkiyet konusunda da bu karşılıklı görüşmelerle ortaya konacak bir durumdur. Fikri mülkiyet devlette de olabilir‚ özel sektörde de olabilir. Devlette olursa özel sektörün bu noktadaki özellikle nasıl bir yöntemle bunu üreteceği önemlidir. Eğer özel sektörde olursa da devletin buradan lisans geliri elde etmesi gibi dünyada bu konularla ilgili bilinen pek çok yöntem var. Bunların hepsini çalışıyoruz. Özellikle bundan birkaç yıl sonra yollarda belki Mercedes’in yanında Apple arabalarını da göreceğiz‚ belki BMW’nin yanında Google araçlarını göreceğiz. Dünya otomobil teknolojisinde hızla farklı bir yöne giderken Türkiye’nin burada tekrar treni kaçırmaması önemli. Biz bu açıdan olaya yaklaşıyoruz. Bugünkü tartışmaların bu açıdan bakıldığında hiçbir kıymeti yok. Biz olumlu yapıcı eleştirilere her zaman açığız” ifadelerini kullandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 


Sıra yerli otomobil’de ile Benzer Yazılar:

10 Kasım 2015 Saat : 8:58

Sıra yerli otomobil’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------