Toki Fenertepe’de sokak iftarı Yapıldı

Son Güncelleme: 14 Haziran 2016 - 2:55 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe mahallerinden gerçekleştirdiği sokak iftarlarının ikincisi Fenertepe’de gerçekleştirildi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sokak iftarına Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hatice Gülgönül, Yasin Kartoğlu, Haluk Dikbaş, Murat Şahin, Bedri Sinan Gül ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

fenertepe sokak iftarı
Botanik Sokak’ta gerçekleştirilen sokak iftarı öncesi etkinlik alanına gelen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, mahalle sakinleri ile selamlaşarak, Ramazan aylarını tebrik etti. Dostlukların pekiştiği, komşuluk ilişkilerinin geliştiği sokak iftarında Fenertepeliler, kurulan bereket sofralarında Başakşehir Belediyesi’nin korunaklı kaplarda sunduğu; çorba, sulu yemek, pilav ve tatlı ile iftarını dualarla açtı.

‘Türkiye’nin en büyük parkını Kayaşehir’e yapılıyor’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal iftar sonrası yaptığı konuşmada Fenertepelilere kapalıpazar müjdesi verdi “Ramazan ayını akrabalık, komşuluk ilişkilerimizin geliştirilmesi anlamında çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Biz hep buraların hizmeti için uğraşıyoruz. Fenertepe, ben Belediye Başkanı olduğumda boş tarlaydı. Çok gelişme gösterdik ama elbette eksiklerimiz de var. TOKİ Türkiye’nin en büyük parkını Kayaşehir’e yapıyor. Sular Vadisi’nin yaklaşık ikibuçuk katı büyüklüğünde bir park olacak. Yol sıkıntısı konusunda İETT ile görüşmelerimiz devam ediyor. Üçüncü köprü üçüncü havalimanı açıldığı zaman buraları İstanbul’un en kıymetli yerleri olacak.”

Başakşehir’de her mahalleye kapalıpazar projelerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Uysal, “Sokak pazarlarını kaldırıp daha modern, kapalı pazarlar yapacağız. Şamlar’ın pazarını üç sene önce kapattık. Kayaşehir merkeze kapalı pazarımız açıldı. İnşallah buraya da kapalıpazar yapacağız. Buranın pazarı bitene kadar da diğer pazarlarımıza ücretsiz servis araçları koyacağız” dedi.

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ise yaptığı selamlama konuşmasına Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek başladı, “Ülke olarak etrafımız büyük sıkıntılarla uğraşıyor. Komşu ülkelerde Müslüman kardeşlerimizin sıkıntıları ortada. Hep beraber dua edelim, kardeş olalım, birbirimizin hukukuna saygı duyalım. Ancak bu şekilde huzurla yaşayabiliriz.”


Toki Fenertepe’de sokak iftarı Yapıldı ile Benzer Yazılar:

14 Haziran 2016 Saat : 2:55

Toki Fenertepe’de sokak iftarı Yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP



------ SPONSOR BAĞLANTI -------