TOKİ İstanbul’da nerelerde ucuz konut yapacak

Son Güncelleme: 20 Eylül 2016 - 5:53 15 Yorum Yazar:

 • Anasayfa
 • TOKİ İstanbul’da nerelerde ucuz konut yapacak

İstanbul’da ucuz konut için düğmeye basan TOKİ hangi ilçelerde sosyal konut projesi yapacak?
Özellikle Türkiye genelinde emekli vatandaşlar başta olmak üzere, alt gelir grubu, yoksul vatandaşlar, şehit ve gazi aileleri, engelli vatandaşların tümü için neredeyse her ilde proje üreten TOKİ ucuz konut inşaa ederek satmaya devam edecek.

TOKİ İstanbul'da nerelerde ucuz konut yapacakBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2016 konut hedeflerini yerine getirmek için projeleri bir bir ihale süreçlerinden geçirerek vatandaşa uygun fiyatlı ucuz konut üretmek, ev sahibi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. 2017 TOKİ İstanbul projelerine başlıyor. İdare Başkanı M. Ergün Turan konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, 2017 yılı içinde; İstanbul hedef iller arasında. Yeni projelerin çalışmalarının sürdüğünü başta Tuzla ilçesi olmak üzere, Kayabaşı, Hadımköy, Silivri tarafında vatandaşa yeni konut alanı sunacaklarının altını çizdi.

TOKİ’nin kentsel dönüşümde şu anda aktif paydaş olduğunu ifade eden Turan açıklamasında, “Zaten kentsel dönüşümde kamu aktif rol almazsa sadece özel sektör eliyle kentsel dönüşüm yapılamaz. Özel sektör bu işi yapmaya kalktığında doğal olarak para kazanmaya çalışacaktır. Her alanda para kazanılamaz, para kazanmaya çalıştığında yaşanılamaz hale gelen imarlar oluşuyor. Onun için TOKİ olarak, İstanbul’un birçok ilçesinde ya sahada aktif çalışmamız veya başlayacağımız ihale aşamasında bulunan işler var” dedi.

İstanbul’un özellikle Beyoğlu ilçesinde Haliç kıyılarında kentsel dönüşüm için TOKİ olarak çok güzel bir çalışma yaptıklarını söyleyen Turan, “Oranın silüetini bozmayacak, hatta oraya değer katacak bir proje yaptık, ona başlıyoruz. Üsküdar’da aktif sahaya girdik, ikinci bölgeye giriyoruz. Güngören’de Tozkoparan halkı bizi bekliyor, yerinde kentsel dönüşüm ne demek, biz orada göstereceğiz. Esenler’de iki mahallede sahaya indik, çalışıyoruz. Gaziosmanpaşa’da Kara Yolları ve Sarıgöl Mahallelerinde ihale aşamasındayız. Eyüp Belediyemizle tarihî alan içerisinde bir bölgede çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


TOKİ İstanbul’da nerelerde ucuz konut yapacak ile Benzer Yazılar:

20 Eylül 2016 Saat : 5:53
  TOKİ

“TOKİ İstanbul’da nerelerde ucuz konut yapacak” için 15 Yorum

 1. Ercan Aksakal dedi ki:

  Mehaba. İstanbul altgelir grubu konut projeleri için başvuru tarihi açıklarmısınız. Tşk.

 2. Sevda Mert dedi ki:

  Merhaba,
  Toki 2016 yılında altgelir grubu için İstanbul Anadolu yakasında başlayacak bir projesi var mı? Başvuru ne zaman yapılacak? Teşekkürler.

 3. ibrahim öz dedi ki:

  merhaba alt gelir gurubu ve dar gelir gurubu nezaman başvuru yapacak bellimi kayabaşı pirojesinden yararlanmak istiyorum lütfen bi yardımcı olun

 4. Arzu tek dedi ki:

  Emekliye istanbulda ev projeleri ne zaman başlicak ?
  Ve erken bilgilendirirseniz seviniriz ben malulen emekli birisi olarak haberletinizi bekliyorum …teşekkürler

 5. Necvan Hüseyinoğlu dedi ki:

  Toki 2016 ve ya 2017 altegilirli yetim grubu icin istanbul baslayacak bir projeniz varmi ? Başvuru ne zaman yapılacak ? Teşekkürler

 6. niymet şengül dedi ki:

  emekli ve engelliyim kiramı artık ödeyemiyorum, ümraniyede oturuyorum toki ne zaman bizlere ev (dar gelirliye) yapacak nereye müracaat edeyim. BİLGİ verirmisiniz.

 7. niymet şengül dedi ki:

  emekli ve engelliyim kiramı artık ödeyemiyorum, ümraniyede oturuyorum toki ne zaman bizlere ev (dar gelirliye) yapacak nereye müracaat edeyim. BİLGİ verirmisiniz.ama cevap verilmedi

 8. Melike demet dedi ki:

  Merhaba ben engelli çalışanım 2017 yılında. İstanbul Avrupa Yakasında ev projesi varmı ne zaman başlıcak bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 9. Erol güven dedi ki:

  Selamun aleyküm ben emekli olmaktan korkan birisi olarak sizlerden bilgi almak istiyorum zira emekli olunca bütçemin yetip yetmeyeceği beni korkutuyor ev almak istiyorum bana kaya şehir ve civarı olmak kaidesi ile önere bileceğiniz uygun taksitli ev sunabilirmisiniz

 10. Salih sevinç dedi ki:

  İstanbulun neresinde toki evleri var

 11. fatma keser dedi ki:

  Emekliyim ve calişiyorum toki 2017 de istanbulda yeni projelerini nerden öğrenebiliriz lütfen yardımcı olun

 12. aydel yilmaz dedi ki:

  İst kagit hanede ki toki evleri nezaman bas vurabiliriz bunu oyrenebilmiz simdiden tsk

 13. Cemalgedik dedi ki:

  merhaba.ben

 14. Seher sevindik dedi ki:

  Tokı alt gelirlilere ıstanbul anadolu yakasında konut yapmaya başlıyacak

TOKİ İstanbul’da nerelerde ucuz konut yapacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------