Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit


 • Anasayfa
 • Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit

TOKİ, İstanbul Kayabaşı’nda yeni bir konut projesine hazırlanıyor. 1500 konutlu projede taksitlerin 600 liradan başlaması planlanıyor.

Toki İstanbul'da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. TaksitGeçen ay İstanbul Kayabaşı’da dar ve orta gelirli vatandaşlar için 1892 konutu kurayla satışa sunan TOKİ 39 bini aşkın talep alınca yeni bir sosyal konut hamlesi başlatmaya karar verdi. 20 kat talep alan evlerin sahiplerini bulduğunu belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Şimdi de yeniden İstanbul’da dar gelirli vatandaşlarımız için 1500 konutu satışa sunacağız. Başvurular altı ay içerisinde başlar. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız” dedi. Kayabaşı’nda yer alacak konutların fiyatının 150 bin liradan, taksitlerin ise 600 liradan başlaması bekleniyor.

ÖNCELİK HİÇ EVİ OLMAYANDA

Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlar için yıllardır önemli projeler geliştirdiklerini vurgulayan TOKİ Başkanı Turan, “Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük konut projelerimiz oluşturuyor. Amacımız hiç konut sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaktır. Anadolu’da olduğu gibi İstanbul’da da konut üretimimize hızla devam ediyoruz” dedi.

YÜZDE 95 SOSYAL KONUT

TOKİ’nin son 14 yıllık süre içinde ürettiği konutların yüzde 85’inin hiç konut sahibi olmamış vatandaşlara yönelik sosyal konut niteliğinde olduğunu vurgulayan Turan, “Son yıllarda ürettiğimiz konutların ise yaklaşık yüzde 95’i sosyal konuttur. Bu konutlar öncelikle dar ve orta gelir düzeyindeki vatandaşlarımıza verilmektedir. Bu grupların içerisinde engelliler, şehit aileleri ve maluller ile emekliler için ayrı bir kontenjan ayırılmış durumdadır” dedi.

14 yılda 805 bin konut

TOKİ’nin 1984 yılında kurulduğunu fakat 2002 yılına kadar 19 yılda sadece 43 bin 145 konut üretebildiğini belirten Turan, şunları söyledi: “Türkiye’de ki konut sorunu çözmek için kurulan bir idare olan TOKİ, bu yıllar aralığında, kentsel dönüşüm, sosyal donatılar, eğitim kurumları, stadyumlar, hastaneler inşa ederek her alanda Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlamıştır. 1984-2002 yılları arasında 43 bin konut üretebilen idaremiz, 2002 yılından bugüne gelindiğinde 805 bin konut üreten bir idareye dönüşmüştür. 19 yılda sadece 43 bin konut üreten bir idareden, her yıl yaklaşık 65 bin konut üreten bir idare konuma geldik. Artık sadece nicelik değil nitelik anlamında da kendimizi yenileyerek ülkemizin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyoruz.”

Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit ile Benzer Yazılar:

23 Ekim 2017 Saat : 1:32
  TOKİ

“Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit” için 10 Yorum

 1. Gülşah Karasu dedi ki:

  Dar gelirliler için deniyor fakat peşinatta 20 bin 40 bin gibi meblağlar isteniyor Türkiye de yok öyle bir dar gelirli benim bin tlm dahi yok kenarda nereden bulacagim o parayı,faizle kredi almakta istemiyorum yani biz dar gelirli miyiz fukara mi bizim bi adımızı koyun,peşinatları ona göre ayarlayın.

 2. Muhammed Turgut dedi ki:

  Peki bu ne basvurular ne zaman baslayacak.illa istanbulda yasamis olmak mi gerekli baska bir sehirden basvuru yapamazmiyiz istanbuldaki tokiye.bi de bu direk satis mi olacak

 3. ALİ ÜNAL dedi ki:

  bir evim olacak inşallah

 4. Uydu servisi dedi ki:

  Başvurular da öncelik hiç evi olmamışlar da deniliyor. Bu kişiler kura da öncelikli mi olacak yoksa, sadece bu kişiler mi kayıt yapabilecek?

 5. MERYEM AĞIR dedi ki:

  ORTA gelirli satışların peşinatı gibi abartılı bir rakam inşallah konulmaz.Gerçekten 600TL olucaksa bence güzel bir proje dört gözle bekliyoruz.ayda 1150 kira ödemekten bıktık artık.

 6. Deniz güneş dedi ki:

  TOKİ evlerine başvuru nereye yapılacak iletişim ya da satış ofisi nerededir

 7. selahattin genc dedi ki:

  Hayırlısı inşallah böyle bişey olursa çok iyi olur inşallah.ailede evi olmayanlar alsın lüyfen rica ediyorum ihdiyacı olmayan başvuru yapmasın.gerçekten şunu unutmayın sizden daha kötü durumu olan vatandaşlarımız var.inşallah bu da yalan çıkmaz bankaya gittim başvuru yapmak için hiç kimse ilgilenmedi.INŞALLAH HAYIRLI OLUR.Başvurular internettende yapılsın.

 8. Şükran gurses dedi ki:

  Ev sahibi olmak istiyorum inşaallah Allah odeme kolaylığı versin birde ömürler versin birde yapılan evler gercek olsa

 9. İsmail Bayraktar dedi ki:

  Bir ev sahibi olmak istiyorum tabiki fakat başvuru formu olsaidi doldururduk başvuruyu nereye yapılacak .yada bir iletişim tlf vs nasıl ulaşa biliriz.bu proje hakkında nasıl bilgi alabiliriz.

  saygılarımla.

  İyi çalışmalar.

 10. Hasan Ali dedi ki:

  Dar gelirler için diyorsunuz fakat çok fazla peşinat istiyorsunuz. Gerekli bilgi verilsin artık şu peşinatları da düşürün … Kiralar aldi başını gidiyor. Umarım bu sefer uygun birşeyler olur.

Toki İstanbul’da Yeni Proje Hazırlığında: 600 TL. Taksit Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

FACEBOOK SAYFASI

facebook