Dikkat: TOKİ Kayaşehir Konut Dolandırıcılığı

Son Güncelleme: 31 Mayıs 2016 - 8:01 1 Yorum Yazar:

TOKİ Başakşehir Kayabaşı konutlarından uygun fiyata daire vaadiyle 16 kişiyi 240 bin lira dolandırdığı iddia edilen Emre K. (26) kaçtı.Toki kayaşehirİstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Yasemin Çokürkmez, dilekçesinde şunları anlattı:

‘AK PARTİ’DEN KONTENJAN’
“Emre K., bana AK Parti’nin kedisine TOKİ’den kontenjan sağladığını, 15 bin lira verirsem bundan beni yararlandırabileceğini söyledi. Daha sonra da TOKİ’nin Başakşehir KAYAŞEHİR İSTANBUL ’da bulunan inşaatından daire sahibi olduğum müjdesini verdi. Şüpheli dönem dönem beni arayıp ‘Hâlâ elimde ev var. Yakınların da faydalanabilir’ diyordu. Ben de yakınlarımı ve arkadaşlarımı toplayarak para verdim. Bir gün telefonuma ‘Sayın konut hak sahibi, TOKİ Kayabaşı konut teslim töreni ile ilgili en kısa sürede tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır’ diye mesaj geldi.”

‘ERDOĞAN’LA FOTOĞRAF’
“Benden ve akrabalarımdan tapu işlemleri için 4 fotoğraf, kimlik fotokopisi ve nüfus örneği istedi. Ayrıca bankada hesap açtırmamızı, ancak TOKİ ismini geçirmememizi söyledi. Sonra telefonları hep kapalıydı. Bize güven uyandırmak için Tayyip Erdoğan ile çektirmiş olduğu fotoğrafları gösterdi. Birkaç defa resmi plakayla yanımıza geldi. Telefonlarını kapatınca dolandırıldığımı anladım.” Hürriyet


Dikkat: TOKİ Kayaşehir Konut Dolandırıcılığı ile Benzer Yazılar:

31 Mayıs 2016 Saat : 8:01

“Dikkat: TOKİ Kayaşehir Konut Dolandırıcılığı” için 1 Yorum

  1. X kisi dedi ki:

    Ayni seyleri soyleyerek benden 16 bin lira alan semsi samli ve nihat samli dir gereginin yapilmasini arz ederim.

Dikkat: TOKİ Kayaşehir Konut Dolandırıcılığı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------