Toki Kayaşehir’de Aidat Zammı Protesto Edildi

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2014 - 9:46 0 Yorum Yazar:

Kayaşehir TOKİ konutlarında oturan site sakinleri, yüksek aidat artışını protesto ederek eylem yaptı. Protesto sırasında ‘provokatörlere uymayın’ anonsu yapan site görevlileri ile eylemciler arasında gergin anlar yaşandı.
kayaşehir protestoKayaşehir TOKİ 11. Bölge sakinleri aidatlarının fazla olduğu gerekçesiyle eylem yaptı. Site içerisinde yürüyüş yapan kalabalık çeşitli sloganlar attı. Grup, site önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Ali Küçükgenç, sitede dar gelirli vatandaşların yaşadığını belirtti. 2 yıl önce 58 lira olarak belirlenen aidatın maddi durumu uygun olmayan sakinlere fazla geldiğini söyleyen Küçükgenç, “İtiraz çabaları sonuç vermedi. Bir sene sonra 72 TL’ye çıkarıldı. Yine itiraz edildi sonuç çıkmadı. Şimdi 82 TL’ye çıkarıldı.” dedi.

Küçükgenç, “Dar gelirli insanların oturduğu 11. Bölge olarak TOKİ’nin 200-300 TL gibi çok uygun taksitle ev sahibi yapması karşısında 11. Bölge yönetiminin aylık 82 TL gibi ultra lüks sitelerden toplanan aidat ücretlerini bizden istemesini kabul etmiyoruz, protesto ediyoruz.” diye konuştu.kayasehiristanbul.net

Site yönetimini uyardıklarını ifade eden Küçükgenç, “Biz alın teri ve binbir emek ile kazandığımız paralarımızı cömertçe harcayın diye size vermiyoruz, veremeyiz. Ya gerçekten burada yaşayanların maddi durumunu dikkate alarak aidat düzenlemesi yaparsınız ya da istifa edersiniz.” şeklinde konuştu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Toki Kayaşehir’de Aidat Zammı Protesto Edildi ile Benzer Yazılar:

12 Mayıs 2014 Saat : 9:46

Toki Kayaşehir’de Aidat Zammı Protesto Edildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------