TOKİ Şirketlerini Kim Denetliyor?

Son Güncelleme: 5 Eylül 2017 - 1:38 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TOKİ‘nin hissedarı olduğu Emlak Konut GYO, Vakıf GYO gibi şirketlerin kanunlarla denetlendiğini açıkladı.
TOKİ taksitleriBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TOKİ’nin hissedarı olduğu Emlak Konut GYO, Vakıf GYO gibi şirketlerin özel hukuk tüzel kişiliğine haiz olduğunu belirterek şirketlerin denetimlerinin Türk Ticaret Kanunu’na göre yapıldığını söyledi. Bozdağ “Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi şirketlerin daha özellikli kanunlar ile denetimleri sağlanıyor. Bu şirketlerle ilgili bilgiler Kamu Aydınlatma Platformu aracılığıyla paylaşılıyor” dedi.

Konuyla ilgili bir soru önergesini yanıtlayan Bozdağ, son 5 yılda TOKİ’nin ilan duyuruları içinse 9.5 milyon lira ilan ücreti ödendiğini kaydederken müteahhitlerin TOKİ’nin reklam kampanyalarına katılmalarının söz konusu olmadığını ifade etti. Öte yandan TOKİ tarafından yapılan konut sayısının artmasına rağmen alınan tedbirler sayesinde dava sayısı ve ödenen tazminat miktarlarında ise belirgin düşüş sağlandı. 2015’te TOKİ aleyhine açılan dava sayısı 2 bin 746 iken bu sayı 2016 yılında 2 bin 47 oldu.


TOKİ Şirketlerini Kim Denetliyor? ile Benzer Yazılar:

5 Eylül 2017 Saat : 1:38
  TOKİ

TOKİ Şirketlerini Kim Denetliyor? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------