TOKİ’den İstanbul Kayabaşı’na 448 yeni konut

Son Güncelleme: 4 Eylül 2015 - 12:49 11 Yorum Yazar:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul’un Başakşehir ilçesindeki Kayabaşı bölgesinde alt ve orta gelir grubuna yönelik 7 bin 500 sosyal konut inşa edecek.toki kayabaşı yeni projeKayabaşı bölgesinde yer alan 448 sosyal konutluk projenin yüklenici firma sözleşmesi yapılıp, inşaatına başlandı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul’un Başakşehir ilçesindeki Kayabaşı bölgesinde alt ve orta gelir grubuna yönelik 7 bin 500 sosyal konut inşa edecek.
Proje ve devam eden inşaat hakkında bilgi veren TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Yürütmekte olduğumuz proje ile mahalle kültürü canlanacak. Bu projeyle, bir meydana açılan ve meydanda dükkanların bulunduğu küçük bir mahalle göreceksiniz” dedi.
Proje ile komşuluk ilişkilerinin güçleneceğini, dayanışma kültürünün artacağını belirten Turan, “Bizim toplumumuzda dayanışma kültürünü yaşatma arzusu vardır. Kayabaşı’nda yapımına başladığımız 448 konut ile hepimiz aradığı, özlemini duyduğu farklı gelir gruplarının aynı semtte buluştuğu, semt sakinleri ile esnafının iç içe olduğu mahalle kültürü hayat bulacak” diye konuştu.

Kayabaşı projesinde 448 konutun yanında ticaret merkezi ve cami inşaatının olduğunu vurgulayan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Ticaret merkezi içerisinde 15 dükkan yer alacak. İçinde küçük esnafın olduğu, meydanın, caminin olduğu ve her yaş grubunda insanın ihtiyaçlarına uygun proje göreceksiniz” açıklamasında bulundu.
Kayabaşı’nda uygulamaya konulan projelerinin sadece bir konut alanı olmasının ötesinde örnek bir yaşam alanı olacağını belirten Turan, “Mahalle kültürü ve modern mimariyi bir araya getirecek projemiz kamusal mekanları, küçük esnafı, meydanı, caddesi ile yaşayan bir şehir oluşacak. Günümüzde vatandaşların beklentileri değişti. Vatandaşlarımız sadece barınacak bir merkez değil yeni yaşam alanları istiyor. Yeni yaşam alanları da bizim kültürümüzde mahalle konseptidir. İçerisinde parklar, cadde, esnaf, cami, fırın, yürüyüş yolunun olduğu bir mimari konsept. Bütün projelerimizi vatandaşlarımızın bu beklentilerine yönelik mimari bir disiplinde gerçekleştiriyoruz. İstanbul-Kayabaşı’nda bin 500 konutun hak sahiplerinin Mayıs ayında kura ile belirlendiğini söyleyen Turan, “Şuanda sözleşmeleri imzalandı, önümüzdeki günlerde hak sahiplerine anahtar teslimi yapılacağız. Vatandaşlarımız Kurban Bayramı’ndan önce konutlarına taşınacak” dedi.

KAYABAŞI’NA 7 BİN 500 KONUT
İstanbul genelindeki sosyal konut çalışmaları hakkında da bilgi veren Turan, “Kayabaşı’nda şu an da 4 bin 500 konutun yapımına devam ediliyor. 3 bin konut için de ihale aşamasındayız. Önümüzdeki dönemde 7 bin 500 konutu alt gelir grubu vatandaşlarımıza sunacağız” diye konuştu.
TOKİ’nin alt ve orta gelir grubuna yönelik ürettiği konutlardan konut edinebilmek için yapılacak kuraya başvurmak gerekiyor. Kuraya katılabilmek için ise başvuru sahibinin İstanbul’da en az 2 yıl ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması, hane halkı net gelirinin 3 bin 700 TL’den az olması ve 25 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor.

ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİLER KURASIZ EV ALABİLİYOR
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile dul ve yetimleri ile en az yüzde 40 engelli vatandaşlar alt gelir grubunda yer alan konutlardan kuraya girmeden konut sahibi olabiliyor. Hak sahipleri konut tercihine bağlı olarak ödeyecekleri peşinat sonrası evlerini teslim alıp oturmaya başladıktan sonra ise taksitlerini kira öder gibi ödemeye başlıyor.


TOKİ’den İstanbul Kayabaşı’na 448 yeni konut ile Benzer Yazılar:

4 Eylül 2015 Saat : 12:49

“TOKİ’den İstanbul Kayabaşı’na 448 yeni konut” için 11 Yorum

 1. Serap Gürhan dedi ki:

  Geçen 1500 adet konutun kurasına katıldım fakat çıkmadı inşallah bu sefer çıkar bu proje ne zaman biticek bilgilendirirseniz sevinirim.

 2. Ahmet hakverdi dedi ki:

  S.a Allah rızası için bi yaptığınız kunut larda garibanlarda faydalanın zengin zaten zengindir ben 3 defa yazıldı çıkmıyor ne olur Allah Rıza si için bizleri onutmayin Allaha emanet ayrım gayri olmasın ?

 3. adem civelek dedi ki:

  ben serbes çalışıyorum ev purejeden faydalana bilirmiyim

 4. ahmet albay dedi ki:

  2016 projeler ne zaman satışa çikacak,
  bilgilendirirseniz memnun olurum.
  gerçi yine emlakçilara çikacak…

 5. Nuran dedi ki:

  Merhaba lar emekli ler için kayabasinda yapılacak projeyi sabırsızlıkla bekliyorum.Ölmeden bende kendi evimde yaşamak istiyorum.Saygilarimla lütfen gerçek ihtiyaç sahib leri faydalansin

 6. Fuat Karakaya dedi ki:

  Başvuru tarihleri hakkında bi bilgi yok, ne zaman olduğunu bilen var mı?

 7. Gökhan deniz dedi ki:

  merhaba: gaziosmanpaşa – esenler – kayaşehir başvuruları alt ve düşük gelirliler için ne zaman başlayacak
  2016 yılındamı yapılacak başvurular
  2017 yılındamı
  bilgilendirirseniz sevinirim

  teşekkürler

 8. emine kayar dedi ki:

  Merhaba lar engelliler ler için kayabasinda yapılacak projeyi sabırsızlıkla bekliyorum.Ölmeden bende kendi evimde yaşamak istiyorum.Saygilarimla lütfen gerçek ihtiyaç sahib leri faydalansin –

 9. NURAN KAYA dedi ki:

  BENDE EV SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM EMEKLİLİĞİMİ KENDİ EVİMDE GEÇİRMEK İSTİYORUM 234 YILDIR İSTANBULDA OTURUYORUM KİRADA OTURMAK ARTIK ZOR BUNUN İÇİN NE YAPMAK NEREYE BAŞVURMAK LAZIM BİLMİYORUM

 10. cemal tekdemir dedi ki:

  benim evim var ama satıp tokiden daha büyük bir ev almayı düşünüyorum ama bakıyorum kura sunucları acıklanmış en az 200 adet tüfekçi diye birileri var hepsinede cıkmış tesadüf değil herhalde böyle adaletsizlik olmasın lütfen birazda garibansan yana olun bunun öte tarafısa var hak gecer sonuçda

TOKİ’den İstanbul Kayabaşı’na 448 yeni konut Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------