TOKİ’nin tercihi yüksek kalitede yerli malzeme

Son Güncelleme: 10 Temmuz 2016 - 9:00 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • TOKİ’nin tercihi yüksek kalitede yerli malzeme

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), tüm yapı malzemelerinin seçiminde titiz bir çalışma yürütüyor ve yüzde 90 oranında yüksek kalitede yerli malzeme tercih ediyor.

toki dar gelirliTOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, İdarenin yeni yerleşim alanlarının planlama ve tasarımında “insanlara huzur verecek, mutlu edecek yerleşimler kurmak” temel bakış açısına sahip olduğunu söyledi.

Planlama, kentsel tasarım, mühendislik, mimari kurgu, uygulama ve inşaya ait tüm sosyal-kültürel, coğrafi ve fiziki teknik verilerin bir proje havuzunda bir araya geldiğini belirten Turan, konut ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra insanların sağlıklı bir çevrede yaşaması hedefiyle kentsel dönüşüm çalışmalarını da içeren büyük uygulama alanlarında, “mutlak kalite” hedefi doğrultusunda bazı temel ilkeler esas alındığını vurguladı.

Yapı malzemelerinde yüksek kalitede ürün kullandıklarına dikkati çeken Turan, Türkiye genelinde 3 bin 246 şantiyede yaklaşık 720 bin konut rakamına ulaştıklarını aktardı. Turan, TOKİ’nin, konutların niteliklerinin artırılması yönünde vatandaşlardan gelen talep ve beklentiler doğrultusunda, özellikle yapı malzemeleri kullanımında pek çok yeniliği inşaat uygulamalarına yansıttığını ifade etti.

TOKİ’nin tüm yapı malzemelerinin seçiminde titiz bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Turan, “Sektörde kalite ve güvenilirliğini kanıtlayarak kabul görmüş ürünlerin seçimine azami özen gösteren İdaremiz, üretim malzemelerinde yüzde 90 oranında yüksek kalitede yerli malzeme kullanımına yöneldi. TOKİ, malzeme temin ve uygulama süreçlerinin denetiminde de aynı hassasiyeti gözetiyor.” diye konuştu.

Üç aşamalı denetim
Turan, konut ve sosyal donatı projelerinde güçlü bir denetim mekanizması kuran TOKİ’nin kalite arayışından taviz vermeyen bir yaklaşımla yüklenici ve tedarikçi seçim ve denetimine özel önem verdiğini bildirdi.

Kontrol aşamalarına ilişkin bilgi veren Turan, şunları söyledi:

“Zincirleme bir denetim mekanizması içinde kusurlu ve eksik malzeme ve üretimler, uygunluk aşamasına gelene dek kontrolörlerce takip ediliyor. İlk aşamada malzeme ve imalatlar, yüklenici firmanın teknik elemanları tarafından denetleniyor. Bir sonraki safhada, kontrol mekanizmasında en etkin birim olan müşavir firma kontrol elemanları tarafından ürünlerin kabulü yapılıyor. Üçüncü aşamada ise TOKİ kontrol sistemi içine giren ürün ve imalatlar, ilgili kontrolörlerce denetleniyor.”

İş sağlığı ve güvenliği
“TOKİ, kalite yönetiminde titizlikle takip ve denetimini yaptığı iş sağlığı ve güvenliği alanında ‘sıfır tolerans’ yaklaşımıyla aktif bir denetim süreci yürütüyor” değerlendirmesini yapan Turan, gözlenen ihlallerde cezai yaptırım sürecinin işletildiğini vurguladı.


TOKİ’nin tercihi yüksek kalitede yerli malzeme ile Benzer Yazılar:

10 Temmuz 2016 Saat : 9:00
  TOKİ

TOKİ’nin tercihi yüksek kalitede yerli malzeme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

Konu Başlıkları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------