Üçüncü Havaalanı Mağdurları

Son Güncelleme: 26 Ocak 2014 - 12:34 0 Yorum Yazar:

Eyüp’te Kuzey Ormanları Savunması Üyeleri ile 6 Köyün sakinleri, bölgelerinde yer alan 3. Havalimanı, Köprü, Yenişehir ve Kanal İstanbul projelerinden dolayı mağdur oldukları gerekçesiyle karayolunu trafiğe kapattı.Yaklaşık yarım saat çift taraflı kapatılan yol eylemin ardından yeniden ulaşıma açıldı.
Eyüp Ağaçlı KavşağıEyüp Ağaçlı Kavşağı’nda toplanan Kuzey Ormanları Savunması üyeleri ve 6 Köyün hane sakinleri, oturdukları bölgelerde yapılması planlanan yeni projeler nedeniyle mağdur oldukları gerekçesiyle bir araya geldi. Ellerinde pankart ve dövizlerle sloganlar atan köylüler, ‘acele kamulaştırma’ yoluyla arsa ve arazileri ile evlerinin ellerinden alındığını iddia etti. Köylüler, istimlak edilen topraklarının cüzi miktarlarla ellerinden alınmak istendiğini iddia etti.

Burada Eyüp ilçesine bağlı çevre köyleri adına hazırlanan basın açıklamasını İhsaniye Köyü Muhtarı Adnan Görün yaptı. 150 yıldır başta manda olmak üzere tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağladıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Görün, “Burası ülkemizde yok olmaya yüz tutmuş mandacılığın en önemli bölgelerinden biridir. Türkiye genelinde toplam 80 bin baş mandanın 50 bini İstanbul’un dibindeki bu köylerde yetiştirilmektedir” dedi.

HABERİN DEVAMI İÇİN:http://kayasehiristanbul.net/ucuncu-havaalani-magdurlari/


Üçüncü Havaalanı Mağdurları ile Benzer Yazılar:

26 Ocak 2014 Saat : 12:34
  GENEL

Üçüncü Havaalanı Mağdurları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

 

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP------ SPONSOR BAĞLANTI -------