2012 Konut Projeleri

Son Güncelleme: 24 Ocak 2012 - 9:51 0 Yorum Yazar:

2012 Konut Projeleri
Ege Yapı’nın, ekim ayında lansmanını yaptığı Batışehir projesinde bin 20 dairenin tamamı kısa sürede satıldı. Ekim ayında satış rekoru kıran Batışehir, tek değil

Soyak’ın Halkalı’da gerçekleştirdiği yeni projesi Evostar’ın da şimdiden yüzde 60′ı satılmış durumda. Konut piyasasında durgunluk yaşanırken markalı konut projelerinin ekonomik krizden daha az etkilenmelerinin kuşkusuz en önemli nedeni modern tasarımları… Markalı projelerden konut alanlar “Artık tatile gitmemize, tatil için masraf yapmamıza gerek yok. Çünkü burada, kendi evimizde, beş yıldızlı otel ortamında 12 ay tatil yapıyor gibiyiz!…” hissine kapılıyor.

Satın alma aşamasında ise yatırımcıların dikkat ettiği en önemli özellik ise kuşkusuz dairelerin iç tasarımı oluyor. Yüzde 20′si proje aşamasından satılan Nev İstanbul projesini gerçekleştiren Mom Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı da “Örnek dairelerimizi gördükten sonra her ziyaretçi mutlaka Nev İstanbul’da bir daire sahibi olmayı istiyor” diyor.
Biz de buradan yola çıkarak 2012′nin markalı dairelerini araştırdık. Yeni yılın dairelerinin ana teması ise kesinlikle ferahlık ve işlevsellik. Ağırlıklı olarak beyaz ve açık renk tonların kullanıldığı dairelerde pencereler yere kadar uzanıyor ve tavan yükseklikleri de 2,5 metrenin üzerinde. Ayrıca daire içindeki sabit dolaplarda kullanılan uzun boy aynalarıyla mekan içinde ferah ve yalın bir görüntü yaratılması hedefleniyor. Capital Mortgage, Sinpaş’tan Dumankaya’ya Türkiye’nin önde gelen markalı konut projelerinin örnek dairelerini inceledi. İşte 2012′nin en yeni ve en modern daireleri…
AVRUPA KONAKLARI FLORYA
Artaş İnşaat tarafında Florya’da hayata geçirilen Avrupa Konakları Florya, semtin karakteristik az katlı mimari yapısına sadık kalarak inşa ediliyor. Projede bloklar ağaç boyunu geçmiyor. Kat yüksekliği 3,5 metre olan dairelerin pencereleri 2,75 santim yüksekliğinde. Pencerelerin önünde fransız balkonu bulunuyor. Projede, farklılık yaratmak isteyen müşterilere duvar rengi, taban ve duvar seramikleri ve mutfak dolap kapakları seçiminde alternatifler sunularak kendi kişisel tarzlarını yaratmaları için olanak sağlanıyor.
GÜZELBİRYER
Koray İnşaat tarafından Bursa’da gerçekleştirilen Güzelbiryer projesinin en önemli özelliği az katlı ve blokların hepsinin Uludağ manzaralı olması. Projede dairelerin en önemli özelliği ise yüksek tavanlı olması. Projenin en çok ilgi gören daireleri ise bahçe dubleksleri. Bu dairelerin en belirgin karakteristik mimari özelliği ise bahçeyle ve doğayla iç içe bir yaşam alanı sunması. Galeri boşluğunu kaplayan iki kat yüksekliğindeki cam yüzeyler, yüksek tavanlı salon, açık mutfak ferah ve müstakil bir evde oturuyormuş havası veriyor.
Dikey ve yüksek katların beton görünümü yerine tatil köyü konsepti sunuyor. 750 konutun olduğu projede dairelerin fiyatları 163 bin ila 813 bin TL aralığında.
MALL OF İSTANBUL
Torunlar GYO’nun İkitelli’de hayata geçirdiği Mail of İstanbul’da dört farklı blok halinde geliştirilen rezidans daireler modern yaşamın gereksinimleri doğrultusunda fonksiyonel olarak tasarlanmış. Dairelerin planlamasında alan kayıplarına sebep olan uzun koridorlar yok. Geniş giriş mekanları ve bunlara açılan salon mutfak maksimum doğal ışık alacak şekilde düzenlenmiş. Özellikle yaşam alanları ve yatak odalarında 3 metreye varan tavan yükseklikleri, yüksek cam yüzeyleri dikkat çekiyor. Tüm dairelerin önünde yer alan balkonlar dış mekan iç mekan ilişkilerini güçlü kılacak şekilde tasarlanmış. Bu etki stüdyo ve 1+1 tipteki ufak dairelerin dahi kullanıcılarına “içinde sıkışılmış kutu” hissini vermesini engelliyor. Bin 71 dairenin olacağı projede fiyatlar 185 bin ila 831 bin TL arasında.
UKRA CITY BEYLİKDÜZÜ
Ukra İnşaat’ın Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği Ukra City, binaların yerleşim olarak birbirini görmeyeceği, maksimum güneşten faydalanacak biçimde tasarlanmış. Projede 1+1 ve 3+1 arasında birçok farklı konut tipi bulunuyor. Dairelerin kendisine ait olan “ev bahçeleri” ile her katta değişik yönlere bakan “kat bahçeleri” projenin en dikkat çeken özelliklerinden biri. Bu anlamda zemindeki yeşil katlara taşınmış. 2 bin 650 dairenin bulunduğu projede konutların metrekaresi bin 700 ila 2 bin 200 arasında değişiyor.
42 MASLAK
Bay İnşaat’ın 42 Maslak projesi, 42′şer katlı 2 kuleden oluşuyor. 4 farklı konsepti içinde barındıran projede rezidans dairelerde uygulanan 4 metre tavan yüksekliği ve yatay ofis konsepti fark yaratıyor. Rezidansların iç mimarisi mimar Sinan Kafadar, peyzaj projesi ise mimar Deniz Aslan’a ait. Modern mimarisinin yanı sıra 42 Maslak Projesi’nde İstanbul’un yakından takip edeceği bir çağdaş sanat merkezi de olacak. “Yaşam başlı başına bir sanattır” felsefesinden yola çıkarak, sanatı dairelerin içine taşıyan proje 2014′te teslim edilecek.
TOSKANA VADİSİ
Emaar tarafından Büyükçekmece’de yapılan ve toplam 4 fazdan oluşan Toskana Vadisi’nde ilk etap 2 yıl önce teslim edildi. Lüks villa, ikiz villa, bahçeli ve teraslı villa dairelerden oluşan ikinci etabın inşaatı ise devam ediyor. Masalsı bir Akdeniz yaşamı sunan Toskana Vadisi’nin 2′nci fazında ikiz villalar ile bahçeli ve teraslı villa daireleri bulunuyor. İkiz villalar brüt 262 m2, nette ise 149 m2′lik kullanım alanına sahip ve 4 yatak odası, ebeveyn süiti, 2 adet ortak kullanımlı yatak odası ve hizmetli odası bölümlerinden oluşuyor. Konutta ayrıca yemek odası ve galerili salon, mutfak + kiler, çamaşır bölümü, teras ve açık otoparkı bulunuyor. Projede fiyatlar 528 bin dolar ila 790 bin dolar arasında değişiyor.
216 SANCAKTEPE
216 Yapı’nın Sancaktepe’de gerçekleştirdiği 7 kadı 10 bloktan oluşan proje 208 konuttan oluşuyor. Yüzde 70′i satılan projenin en önemli özelliği çocuklu aileleri dikkate alarak hazırlanması. Sitedeki kapalı sistem kamera sayesinde anneler çocuklarını parkta oynarken evden izleyebilecek.
Çocuk odalarının pencerelerinde anahtar sistemi bulunuyor. Antrelerde bir adet yangın duman detektörü var. Ayrıca dairelerdeki televizyonlarının 21′inci kanalından havuz dışında site içerisi izlenebiliyor. Daire alanlara klima, fırın, ocak, davlumbaz ve kombi hediye veriliyor. Dairelerin fiyatı 189 bin ile 365 bin lira arasında değişiyor.
BOSPHORUS CITY YALI APARTMANLARI
“Boğaz’a karşı yaşamak” fikrinden yola çıkarak geliştirilen, Türkiye’nin ilk temalı konut projesi Bosphorus City’nin ilk 3 etabı tamamlandı. Şimdi son etabı olan Ortaköy’ün inşaatı devam ediyor. Küçükçekmece’de 600 ailenin yaşamamaya başladığı projede yalı apartmanları tasarımıyla dikkat çekiyor. Modern ve gelenekseli bir arada sunan yalı apartmanları, eski Batı Anadolu, Türk evi plan çözümleri ve İstanbul mimari ritimleriyle zengin bir yaşam kurgusu taşıyor. Eski Türk evlerinin geniş sofa özelliğini taşıyan salonlarda, manzaraya tam hakimiyet sağlanıyor. Ebeveyn banyosu, doğa ve boğaz manzaralı jakuzileri, geniş dolap alanlarıyla ebeveyn süitleri, bu dairelerin en fonksiyonel ve konforlu köşelerini oluşturuyor. Projede yalı dairelerinin fiyatları 863 bin 104 TL’den başlıyor.
ASMALI EVLER
Dekar DK’nın Bahçeşehir’de geliştirdiği Aşmalı Evler, 170 ailenin yaşayacağı butik bir proje. Geçtiğimiz ekim ayında lansmanı gerçekleştirilen ve yüzde 70′i satılan projenin en önemli özelliği her evin müstakil bir girişi ve kendine ait bahçesinin olması. Projede 40 ila 300 metrekare arasında değişen bahçelere sahip 9 farklı ev tipi bulunuyor. Projenin örnek daireleri de son derece geniş ve aydınlık. Salonlar bahçeye açılıyor ve dairenin mutfak bölümü de oldukça geniş. Mutfak aynı zamanda oturma odası olarak da kullanılabiliyor. Projede evlerin fiyatı 320 bin ila 570 bin TL arasında değişiyor.
BATIŞEHİR
Egeyapı Group, Emlak Pazarlama, TOKİ ve Emlak Konut GYO’nun birlikte gerçekleştirdikleri Batışehir projesi geçtiğimiz ekim ayında satışa çıktığında hasılat rekoru kırdı. 2 ayda 1.020 konutun tamamının satıldığı projede ferahlık teması çerçevesinde tasarlanan daireler son derece yalın ve modern tarza sahip. Çok detaylı ve süslü aksesuarlar yok. Olabildiğince yalın ve modern çizgiler hakim. Duvarlarda kullanılan beyaz renk ve aynaların daireyi olduğundan daha da beyaz gösterdiğini söyleyen Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Pencereler yere kadar tasarlandı. Dairelerin doğal ışık kaynağı olan bahçeler kat bahçesi ile bütünleşiyor” diyor. 2014′te teslim edilecek projede dairelerin Ayadan 149 bin ila 633 bin TL arasında.
NEV İSTANBUL
Avrupa Holding iştiraki MOM Yapı tarafından Çekmeköy’de inşa edilen Nev İstanbul’da, 239 daire bulunuyor. 1+1′den 4+1′e kadar dört farklı daire tipinin bulunduğu projede satışa çıkan 140 dairenin yüzde 20′si satıldı. Dairelerin en önemli özelliği ise işlevsellik. Tavan yüksekliğinin 270 santim olduğu dairelerde klima altyapısı hazır. Nev İstanbul’da dairelerin “akıllı değil” “akılcı” olduğunu söyleyen Mom Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, “Nev İstanbul daireleri, küçük ebadı mobilya kullanarak daireleri daha ferah göstermek yerine, büyük ebadı mobilyalar kullanarak da ferah ve huzurlu bir mekan sağlayabileceğini kamdıyor” diyor. 239 konutun olduğu projede fiyatlar 191 bin 900 TL ila 630 bin 800 TL arasında.
SOYAK EVOSTAR
Soyak tarafından Halkalı’da başlatılan Soyak Evostar projesi stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 daireler ve 1+1, 2+1,3+1 bahçeli dublekslerden oluşuyor. Projenin en önemli özelliği enerji verimliliğini hedefleyerek düşük aidat garantisi vermesi. Projeden daire alanlara konutlar ankastre beyaz eşyalı olarak teslim ediliyor. Beyaz eşyada doğaya zarar vermeyen, tasarruf sağlayan malzemelerin kullanımına ve enerji verimliliğine özen gösteriliyor. Evostar’da 24 saat kapalı devre güvenlik kamera sisteminin yanı sıra, intercom sistemi ve dairelere kadar getirilen fiber kablo imkanıyla internet üzerinden yayın yapan IPTV hizmeti de bulunuyor. Eylül 2013′te teslim edilecek ve bin konuttan oluşan projede dairelerin fiyatları 85 bin 500 ila 274 bin TL arasında değişiyor.
ÖZYURTLAR RESİDENCE
İnşaat sektöründe 21 yılı geride bırakan Özyurtlar İnşaat’in Beylikdüzü’nde yapımına başladığı Özyurtlar Residence 10 katlı üç blokta 459 konut ve 18 adet ticari birimden oluşuyor. Ozyurtlar projeden daire alanlara ev tadında otel konforunda hayat sunuyor. Projede ayrıca kafe, restoran ve market bulunuyor. Yürüyüş parkurunun ve otoparkın bulunduğu Özyurtlar Residence’da 24 saat güvenlik de var. Tüyap Fuar Merkezi’nin yanında olması nedeniyle projenin yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “Her dönem prim yapabilecek bir projede evim olsun diyenler bizden daire alıyor” diyor. Projede dairelerin metrekare satış fiyatı 2 bin TL.
EVVIVA İNCİ
Bulut inşaat tarafından Esenyurt’ta inşa edilen Evviva İnci’de daireler metrekaresine göre oldukça geniş ve ferah. Ayrıca dairelerin bütün odaları binanın bulunduğu cephenin yönüne bakıyor. Geri planda ise sadece bir oda bulunuyor. Bulut inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, “Tasarım aşamasında daha kullanışlı, konforlu ve bilinenin dışında odalar dizayn etmeye özen gösterdik” diyor ve ekliyor: “Metrekare bazında dairelerimizi geniş ve ferah tutmak bizim için ilk hedef oldu. 2 bin 600 konutun olduğu projede fiyatlar 88 bin 750 TL ila 175 bin 500 TL arasında.
KONSEPT HALKALI
Dumankaya’nın Halkalı’da satışa sunduğu Konsept Halkalı projesi, 812 rezidans daire ve 21 adet villadan oluşuyor. Projede 1+1 daireler 52 ila 62 metrekare, 2+1 daireler 84-124 metrekare, 3+1 daireler 147-172 metrekare ve 4+1 daireler 160 metre-kare büyüklükleri arasında değişen farklı seçenekler mevcut. Projedeki dairelerin en önemli özelliği Dumankaya IQ ile donatılmış olmaları. Her daire tipine özel farklı IQ paketleri sunulan konutlarda tüm ev tek tuş ile kontrol ediliyor. Haziran 2014′te teslim edilecek projede dairelerin fiyatları 141 bin TL’den başlıyor.
DUMANKAYA RİTİM
Maltepe’de 2 faz halinde inşa edilecek olan Dumankaya Ritim İstanbul, minimal estetiğin en yeni yorumunu sergileyen bir mimariye sahip olacak. Bünyamin Derman tarafından projelendirilen Dumankaya Ritim İstanbul’da stüdyodan loft dairelere, home office’lerden cadde mağazalarına ı bin 225 daire seçeneği bulunuyor. Zemin katlarda yer alacak cadde mağazaları, rezidans blokların girişlerindeki yüksek tavanlı ve son derece şık lobi alanları, kat bahçelerinin bulunduğu ara katlardaki dinlenme alanları, kütüphane ve seyir terası projenin diğer özellikleri. Projede dairelerin fiyatları 240 bin TL’den başlıyor.
DAP DALGA KULE
Dünyada ve Türkiye’de ilk defa kullanılan bir mimariyle deniz dalgasından esinlenerek tasarlanan Dap Dalga Maltepe Dragos sahilinde yükseliyor. Yüzde 80 gibi geniş bir bölümü yeşil ve sosyal alanlara ayrılan projede açılır kapanır yüzme havuzu, yürüyüş ve koşu parkurları, fitness center, sauna, Türk Hamamı ve masaj odaları, açık ve kapalı otoparkların yanı sıra teraslarda 360 derecelik manzaraya hakim dev jakuziler olacak.
Projede daireler, kullanıcısına ve yatırımcısına “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı da sağlıyor. Büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen dairelerin fiyatları 159 bin TL’den başlıyor.
Emlak kulisi

---------------------------------------------------------------------------------

2012 Konut Projeleri ile Benzer Yazılar:

24 Ocak 2012 Saat : 9:51
  GENEL

2012 Konut Projeleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------