2015 yılında 50 bin konut hedefleniyor

Son Güncelleme: 8 Aralık 2014 - 10:02 3 Yorum Yazar:

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, “2015 yılında 50 bin konut hedefimiz var.
Türkiye’de 20 yıl içinde 5,3 milyon konutun dönüşümünün yapılması lazım. TOKİ’nin kentsel dönüşümde de öncü kuruluş haline getirme hedefiyle çalışıyoruz” dedi.

2015 yılında 50 bin konut hedefleniyorMimar ve Mühendisler Grubu’nca (MMG) Şişli’de bir otelde düzenlenen çalışma toplantısına katılan Turan, TOKİ’nin daha önce yaptığı binaları şekil ve imarları yönünden değerlendirerek, toplu konut hamlesini küçültmenin bir anlamının olmadığını söyledi.

“TOKİ ÜRETTİĞİ KONUTLARIN YÜZDE 85’Nİ SOSYAL KONUT OLARAK YAPIYOR”

TOKİ’nin daire sahibi olma imkanı olmayan yüz binlerce insanı 2002 yılında dönemin koşullarına göre barınma ihtiyaçlarını giderdiğini vurgulayan Turan, şöyle devam etti:kayasehiristanbul.net

“Bu konutlara baktığımızda o şehirlerin yapısına, kültürüne değer katmamış örnekleri gördüğümüzde üzüntü duyuyoruz. Hızlı bir koşuydu. 2002 yıllarının nasıl bir dönem olduğunu hepimiz hatırlıyoruz. 2002 yılında geldiğimizde TOKİ atıl bir kuruluştu. 58. hükümet programında planlı kentleşme ve konut seferberliği adı altında bir sistem başlatılıyor. TOKİ yeniden ele alınıyor. Bugüne kadar 638 bin konut yapılıyor. 3 milyon 200 bin insanı ilgilendiren bir şeyden bahsediyoruz. TOKİ ürettiği konutların yaklaşık yüzde 85’ni sosyal konut olarak yapıyor. TOKİ sanki işi gücü bırakmış, üst gelir grubuna konut üreten bir yapı gibi algılanıyor. Bu doğru değil. Dün yoğun talep acil barınma üzerineydi. Bunun için çalışmalar yapıldı. Bugün talepler farklı. Bugün sadece barınma alanları değil, konforlu yaşam alanları isteniyor. Ama TOKİ halen alt ve orta grubuna nitelikli sosyal konut yapma hedefiyle çalıyor. Üst hedef grubuyla ilgilenmiyoruz. Bu alanı özel sektöre bırakıyoruz.”

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

2015 yılında 50 bin konut hedefleniyor ile Benzer Yazılar:

8 Aralık 2014 Saat : 10:02
  GENEL

“2015 yılında 50 bin konut hedefleniyor” için 3 Yorum

  1. Zekai OSMANKADIOĞLU dedi ki:

    S.A.Sayın yetkililer bir an önce yeni Projeleri hayata geçirinizde bizde bir an önce ev sahibi olalım.

  2. Zekai OSMANKADIOĞLU dedi ki:

    S.A.Sayın yetkililer bir an önce yeni Projeleri hayata geçirinizde bizde bir an önce ev sahibi olalım.Yeni Kiptaş projeniz oldumu meyil adresime bilgi verilirse memnun olurum.

2015 yılında 50 bin konut hedefleniyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------