Bahreyn İskan Bakanı Kayaşehir Projesini inceleyecek

Son Güncelleme: 1 Şubat 2012 - 7:47 0 Yorum Yazar:

Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonunda Türkiye’ye gelen Bahreyn İskân Bakanı Basim Bin Yakup El Hamer, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel’i makamında ziyaret etti. Karabel, idarenin geliştirme projelerinden konut üretimine, sosyal donatı uygulamalarına kadar, konuk heyete kapsamlı bilgiler verdi.

13 kişilik heyetle Türkiye’ye gelen Bahreyn İskan Bakanı Yacob Al Hamer ilk ziyaretini TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel‘e yaptı. Karabel, konuk bakan ve heyetine idarenin 2002’den bu yana yürüttüğü faaliyetleri anlattı. Bahreyn heyeti ziyarette özellikle TOKİ’nin konut üretimi için uygulamaya koyduğu sistemde yoğunlaştı. İdarenin kurumsal profili ve uygulama çerçevesinin yanı sıra konut üretim süreci ve arsa temini masaya yatırıldı.

Heyet, TOKİ’nin konut satışları, sosyal nitelikli konut yapımı süreci hakkında da detaylı bilgi aldı. Sosyal nitelikli konut sunumunda TOKİ’nin hedef kitlesi ve özellikleri üzerinde görüşmeler yapılırken, idarenin uygulamaları ile ilgili detaylar anlatıldı. Görüşmede ayrıca, TOKİ’nin finans kaynakları, kaynak geliştirme projeleri, özel sektörle ilişkisi, konut yapımında yapımcılarla ortak çalışma süreci, ihale süreçleri, yurtdışı uygulamaları, doğal afetlerin ardından barınma sorununun ortadan kaldıracak çözümlerinden söz edildi. Heyet ayrıca TOKİ’nin üretimini gerçekleştirdiği sosyal donatılar, bunların özellikleri, konut projelerimizdeki maliyet unsurları hakkında da bilgi aldı.

TOKİ’nin uygulamaları hakkındaki brifingin ardından heyetin talebi üzerine 3 Şubat 2012’de, TOKİ’nin İstanbul’daki Kayaşehir projesinin gezdirilmesi ve kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili teknik bilgilendirme yapılması planlandı.

 


---------------------------------------------------------------------------------

Bahreyn İskan Bakanı Kayaşehir Projesini inceleyecek ile Benzer Yazılar:

1 Şubat 2012 Saat : 7:47

Bahreyn İskan Bakanı Kayaşehir Projesini inceleyecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------