Başakşehir Belediyesi, İşçilerle Sözleşme İmzaladı

Son Güncelleme: 20 Mayıs 2012 - 4:34 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi, İşçilerle Sözleşme İmzaladı

Başakşehir Belediyesi ilk defa toplu iş sözleşmesi imzalayarak çalışanlarının yüzünü güldürdü.

Hizmet İş Sendikası ve Başakşehir Belediyesi tarafından yürütülen toplu sözleşme süreci tamamlandı. Başakşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen törene Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet İş İstanbul 4 nolu  Şube Başkanı Reşat Kaya, Başkan yardımcıları, hizmet iş sendika protokolü ve işçiler katıldı.

Çalışanlarını günümüz ekonomik şatlarına uygun yaşabilecek seviyeye getirmek ve daha iyi hizmet vermek anlayışıyla tamamlanan süreç de, işçi maaşlarında önemli seviyelerde iyileştirme yapıldı. Böylelikle Başakşehir Belediyesi kuruluşundan bu yana ilk kez işçi sendika anlaşması imzalamış oldu.

Sözleşme ile birlikte işçilere, çeşitli sosyal paketlerin yanı sıra, kıdem zammı, yıllık izin süreleri ve yıllık ücret artışı gibi konularda da düzenlemeler yapıldı.

Öncelikle tüm işçi arkadaşlarımıza bu süreçte birbirine destek olarak yürüdükleri için teşekkür ediyorum diyen Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, “Bu toplu sözleşmemizin belediyemize, sizlere ve hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İyi hizmet iyi ücretle olur
İşçilerle sözleşme konusunda mutabakat sağlandığını söyleyen Mevlüt Uysal, “Bu sözleşmenin Başakşehirimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu sendika süreci biraz uzamış olabilir fakat herkes için iyi olduğunu düşünüyorum. Türkiye şartlarına baktığımızda insanların işsizlik durumlarını, aldıkları ücretleri görüyoruz. Bu bağlamda; yapılan iyileştirmenin sizin için önemli olduğunu düşünüyorum. Başakşehir halkı belediyenin varlığına kendisine hizmet etme, problemlerini çözme mantığıyla bakıyor. Bu manada onlardan aldığımız yetki ve ücreti hizmet olarak geri veriyoruz. İyi hizmet iyi ücretle olur biz bunu yapmaya çalıştık.

Başakşehir yeni bir ilçe olmasına rağmen çalışmalarımızdan dolayı takdir ediliyoruz. Muhalefet tarafından da bunun dile getirilmesi ve konuşuluyor olmamız sizin çalışan arkadaşlarımızın eseri. Bu manada size canı gönülden teşekkür ederim. Bu süreçte işçilerimizin her zaman iyi niyetli davrandığı her zaman hizmet odaklı olduklarını gördük. Hep idareyle sendika temsilcilerinin kavga ettiği algısı vardır. Kavga etmeden makulün konuşulabileceğini, ortaya güzel şeyler çıkabileceğini biz bugün ispatladık.

Gelecek nesiller için eğitime öncelik verdik
Sözleşmede özellikle eğitim konusunun önemini vurgulayan Uysal, “Düzenlemede eğitimin ön plana çıkmasını istedik. Çünkü biz burada eğitimi teşvik ediyoruz. Bizden sonraki neslin eğitiminin yükselmeni düşünerek de bu uygulamanın olmasını sağladık. Çocuklarımız, evlenecek olanlarımız, bayramlar gibi konularda da hassas davrandık.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Mahmut Arslan, “Geçtiğimiz hafta engelliler haftasıydı bu konuda belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Boş olan engelli kadrolarını doldurmuşlar ve engellilerle ilgili etkinlikleri sosyal belediyecilik örneği teşkil ediyor” diyerek bu konudaki memnuniyetini dile getirdi.

İşverenlerimizi rakip değil ortak olarak görüyoruz
Hak İş Konfederasyonu 1976 yılında kurulmuş, 36. yaş gününü ekim ayında kutlayan, 12 tane sendikası olan Türkiye’nin en büyük konfederasyonlarından birisidir diyen Arslan, “Hizmet iş sendikası Hak İş’in en büyük sendikası olup Türkiye’nin de 3. büyük sendikası konumundadır. Bizim için sosyal diyalog mekanizması çok önemlidir. Biz gerek kamu gerek özel işverenlerimizi rakip değil ortak olarak görüyoruz. Böyle modern bir şehirde olup toplu iş sözleşmesi yapmak benim için büyük bir bahtiyarlıktır dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan sözleşme metnini imzaladı.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Belediyesi, İşçilerle Sözleşme İmzaladı ile Benzer Yazılar:

20 Mayıs 2012 Saat : 4:34

Başakşehir Belediyesi, İşçilerle Sözleşme İmzaladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------