Başakşehir Belediyesinden Balık Ziyafeti

Son Güncelleme: 17 Mart 2014 - 10:46 0 Yorum Yazar:

Başakşehirliler Baharın gelişini hamsi festivali ile kutladı. Balık tezgahının başına geçen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “30 Mart seçimlerinde Türkiye’ye bahar getireceğiz” dedi. Festival kapsamında 5 ton balık dağıtıldı.

Başakşehir’de bu yıl ikincisi düzenlenen Bahar Şenliği Balık Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Başakpazar Fuar ve Sergi alanında gerçekleştirilen balık festivaline Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başakşehirli vatandaşlar katıldı.

başakşehir belediyesiBaşakşehirli vatandaşlara 5 ton balık ekmek ikram edilen şenlikte kötü hava koşullarına rağmen birbirinden renkli etkinliklerle vatandaşlar keyifli anlar yaşadı. Balık ekmek tezgahlarında uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, bir yandan balıklarını yerken bir yandan da Başakşehirli ses sanatçısı Nejdet Kaya’nın seslendirdiği türkülerle keyifli dakikalar yaşadı. Çocuklar ise Karagöz ve Hacivat’ın eğlenceli gösterisiyle keyiflerine keyif kattı.


Balık tezgahına geçerek vatandaşlara balık ekmek ikram eden Başkan Mevlüt Uysal, balık festivalini her zaman yaptıklarını kaydederek, esnafa en kaliteli balığı getirmelerini söylediğini belirtti. Uysal, “Buradaki balıkçı esnafına teşekkür ediyorum. Festivalde balık yiyenler çok memnun” dedi.Uzun kuyruktan balığını alarak çıkan bir vatandaş, festivali çok beğendiğini belirterek ”Allah’ım başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Bütün dualarımız onunla” şeklinde konuştu.Başka bir vatandaş ise, festivalin her zaman ki gibi çok güzel etkinlik düzenlendiğini söyleyerek, “Çoluğu çocuğu topladım geldim. Hem eğleniyorlar hem de balık ekmek yiyorlar” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başkan Uysal, balık festivalini geleneksel hale getirdiklerini belirterek, “Her yıl vatandaşlarımızla beraber baharı karşılıyoruz. Bu yıl bahar daha güzel, daha kalabalık olacak. Sebebi belli 30 Mart. Seçimde Türkiye’ye bahar getireceğiz. İnşallah seçimde başbakanımız bu ülkenin üzerinde kara bulutlar gezdirmek isteyenlere müsaade etmeyecek. Türkiye’de her zaman baharı yaşayacağız, güzellikleri yazı yaşayacağız” diye konuştu.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Belediyesinden Balık Ziyafeti ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2014 Saat : 10:46

Başakşehir Belediyesinden Balık Ziyafeti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------