Başakşehir Belediyesi’nden Eğitime Tablet Bilgisayar

Son Güncelleme: 22 Şubat 2014 - 11:22 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi, ilçede eğitim-öğretim kalitesini yükseltmek için okullara verdiği desteği sürdürüyor. Başakşehir Belediyesi, yeni bir okul olması nedeniyle ‘Fatih Projesi’ne dâhil edilemeyen Başakşehir M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Tablet Bilgisayar desteği sağladı. M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencileri Tablet Bilgisayarlarını Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katıldığı bir törenle aldı. Öğrenciler tablet dağıtımı sonrasında komedyen ve sunucu Bekir Develi’nin stand up gösterisiyle eğlenceli vakit geçirdi.

tablet bilgisayar418 Tablet Bilgisayar dağıtıldı

Toplamda 418 Tablet Bilgisayar’ın dağıtıldığı törene, Başkan Uysal’ın yanı sıra; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şube Müdürü Bilal Sağır, İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş, Murat Şahin, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Başakşehir M. Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Tablet dağıtım töreninin açılış konuşmasını Okul Müdürü Aziz Erdoğan yaptı.

Törende konuşan Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı: “Okulumuzun temel atma töreni daha dün gibi, şimdi ise fabrika gibi ilim üretiyor. İlim teknolojisiz olmaz. Başbakanımız ve Belediye Başkanımız bu anlamda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Okulumuz yeni açıldığı için Fatih projesi kapsamına girememişti, Başkanımız öğrencilerimiz bir buçuk yıl daha beklemesinler diye bilgisayar dağıtıyor. Başkanımız, sadece belediye hizmetlerinde değil okullarımıza, eğitime verdiği destekle de fark oluşturuyor. Çocuklarımızın yükünü tablet bilgisayarlarla azaltacağız.” dedi.

‘Ortaokul öğrencilerine de tablet dağıtacağız’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise yaptığı konuşmada eğitimin önemini vurguladı: “ Türkiye çağ atlayacaksa eğitimle atlayacaktır. Öğrencilerine Tablet dağıtan başka ülke yoktur. Milli Eğitim Müdürlüğü bu sene 600 bin Tablet bilgisayar dağıtacak. İmam Hatip Lisemiz bir buçuk sene beklemesin diye sizlere bilgisayar dağıtmayı daha okul açılmadan planlamıştık. Ortaokul öğrencilerimize de Tabletlerindeki programlamalar tamamlandıktan sonra dağıtım yapacağız.” dedi.

Başakşehir marka şehir olacaksa siz öğrenciler sayesinde olacak diyen Başkan Uysal, sözlerine şöyle devam etti, “Bu okulda olan pek çok artı diğer okullarımızda yok, yurtlarımızda öğrencilerimiz evlerinde gibi rahatlar. Şimdi bilgisayarlarınızla, evlerinizden bile derslerinizi takip edebileceksiniz. Bizler belediye olarak ilçemizin teknolojide de marka olması için her eve fiber optik kablolarla internet götürmeye çalışıyoruz. Teknolojik gelişmelerin denenip görücüye çıktığı Living Lab Merkezi’ne sahibiz. Sizler bizlerden daha büyük işler yapın, daha büyük çalışmalara imza atın istiyoruz. Siz öğrencilerimiz büyüdüğünüzde başarılar elde ettiğinizde asıl teşekkürü o zaman etmiş olacaksınız”

Protokol konuşmalarının ardından, okulun 9. Sınıf öğrencilerini temsilen 17 öğrenciye Tablet Bilgisayarları, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve protokol tarafından dağıtıldı. Kalan öğrenciler ise tören sonunda bilgisayarlarına kavuştu.

Bekir Develi’den öğrencilere özel gösteri

Törenin ardından ekranların sevilen yüzü sunucu ve program yapımcısı Bekir Develi, öğrencilere özel bir stand up gösterisi sergiledi. Türk insanının teknolojiyle temaslarını eğlenceli üslubuyla anlatan komedyen, enteraktif bir gösteri sundu.

Develiye, günün anısına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından çiçek takdim edildi.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Belediyesi’nden Eğitime Tablet Bilgisayar ile Benzer Yazılar:

22 Şubat 2014 Saat : 11:22

Başakşehir Belediyesi’nden Eğitime Tablet Bilgisayar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------