Başakşehir Çıraklık Eğitim Merkezi açıldı

Son Güncelleme: 19 Nisan 2012 - 11:05 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Bağcılar Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren ‘Çıraklık Eğitim Merkezi’nin resmi açılışı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can ve Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katıldığı törenle açıldı.
800 m2’likBaşakşehir Bağcılar Organize Sanayi Bölgesi‘nde hizmet veren ‘Çıraklık Eğitim Merkezi‘nin resmi açılışı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can ve Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katıldığı törenle açıldı.
800 m2’lik alanda 2011 yılı sonundan itibaren hizmet vermeye başlayan Çıraklık Eğitim Merkezi, yedi derslik ve bir atölyeden oluşuyor. KOBİ’ler tarafından ihtiyaç duyulan vasıflı iş gücünün karşılanması amacıyla finansmanının Başakşehir Belediyesi tarafından üstlenilen projeyle ilgili olarak konuşan Bağcılar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Vural Koç, bölgede bir ilkin yaşandığına dikkat çekerek, ‘İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde son dönemde önemli gelişmeler olmakta. Hem bu okulun açılışı hem de bundan sonraki projeler, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde çığır açmıştır. Bu oluşuma katkılarından dolayı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.
İkitelli Organize Sanayi Sitesi Başkanı Nihat Tunalı ise çıraklık okulunun açılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, İkitelli’nin çıraklık okuluna kavuştuğunu, bunun kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Tunalı, ‘ Bu açıdan bakıldığında bu bizler için çok önem arz ediyor. Üretmek yetmiyor. Ürettiğimizi satmak, kaliteli üretimle oluyor. Bu da eğitimli elemanlarla gerçekleşiyor. 30 bine yakın işverenimiz var. İşverenlerin en büyük sıkıntısı kalifiye eleman bulamamak. Bu bakımdan mesleki eğitim kurumları üreten Türkiye için çok önemli. Bugün açacağımız bu eğitim merkezinden sonra, İkiteli ve ülkemiz için İstanbul’un en modern endüstri meslek lisesinin temellerini atacağız’ diye konuştu.
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da ilçedeki sanayi bölgesinin önemini işaret ederek, İOSB’nin Türkiye’nin en büyük, Avrupa’da ise ilk sıralardaki sanayi bölgesi olduğuna vurgu yaptı. Belediyeye iş başvurusu yapmak için gelenlerin işyerlerine yönlendirildiklerini, fakat vasıflı olmadıkları için işin devamlı olamadığını söyleyen belediye başkanı Uysal, ‘Belediye olarak bir okula katkıda bulunmak önemli. Bölgemizde oturup, iş arayanlara daha iyi eğitim verip, vasıflı çalışan olmalarına katkı sağlayıp, istihdam artışında katkı sağlamak çok önemli. Vasıflı iş öğretmek işsizliği önlemektir. Biz yönetimle bu konuyu konuştuk. Eleman yetersizliğinden siparişleri kabul edemiyorlar. Aldıklarını da zamanında gönderemiyorlar’ şeklinde konuştu.
Çıraklık Eğitim Merkezi’nin bu konuda atılan ilk adım olduğunu, bundan 2 yıl içinde burada meslek lisesinin de açılacağı müjdesini veren Başkan Uysal, ‘4+4+4 eğitim sistemi en çok KOBİ’lere faydalı olacak. Artık bundan sonra herkesin bir altın bileziği olacak. Vasıflı eleman sorunu çözülmüş olsa inanıyorum ki her işletme mevcut kapasitesinden daha fazlasını yapabilir, üretebilir. İnşallah bu tür eğitim merkezlerimizle insanlarımızı mahkumiyetten kurtarmış olacağız. Belediye olarak bu meslek eğitim merkezi ilçemizdeki işsiz kardeşlerimizi düşünerek yaptığımız projedir. Hayırlı olmasını, iyi kazançlar getirmesini temenni ederim’ dedi.
Konu eğitim olunca ayrı bir mutluluk duyduğunu ifade eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da ‘Böylesine güzel bir okulu iş dünyamıza, OSB’ye armağan ediyoruz. Bu eğitim merkezleri kalkınmamızın gerçek yüzü olan insanın yetiştirilmesinde gelecekle ilgili ümidimizi arttırıyor’ diyerek Başakşehir’de 60 derslik kampüs yapıldığı müjdesini de verdi. Mutlu, ‘Öğrencilerin burada iyi ustalar olarak yetişmeleri ve gelecekte burada yetişmiş insanlar olarak güzel üretimler yapmalarını niyaz ediyorum’ diye konuştu.


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Çıraklık Eğitim Merkezi açıldı ile Benzer Yazılar:

19 Nisan 2012 Saat : 11:05

Başakşehir Çıraklık Eğitim Merkezi açıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------