Başakşehir Gelişim Akademisi kursiyerlerinin yıl sonu sergisi açıldı

Son Güncelleme: 28 Mayıs 2012 - 11:14 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi’nin eğitim merkezli hizmet anlayışı olan Gelişim Akademisi kursiyerlerinin el emeklerinin yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın açılışını gerçekleştirdiği sergide konuşan Uysal “Gelişim Akademisi yalnızca bir okul değil aynı zamanda önemli misyonlar yüklenen bir akademi” dedi.
Gelişim Akademisi Hizmet Binası’nda açılan sergiye Başkan Yardımcıları, STK kadın kolları temsilcileri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, akademinin Başakşehir ve hanımlar için önemini anlatarak, “Gelişim Akademisi yalnızca bir okul değil aynı zamanda önemli misyonlar yüklenen bir akademi. 8 kategoride 50’ye yakın ders verildiği akademi derslerinin yanı sıra oluşturduğu sosyal ortamı ile de hanımlarımızın yeni dostluklar kurmalarını sağlıyor. Hanımlarımızın dört duvar arasından çıkararak sosyalleşmelerine imkan tanıyor” diye konuştu.
Gelişim Akademisi kursiyerlerinin, Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı’nda başlatılan “Hanımeli Başakkadın Girişimcilik Projesi”ne destek olmalarını da isteyen Uysal, “Biz güzel olan her şeyi destekleriz. Burada güzel ve örnek çalışmalar yapılıyor. Akademideki hanımlarımız burada öğrendiklerini hanımeli projesine katılan hanımlara öğreterek onlara destek olabilir. Burada yaptıkları güzel çalışmaları Başakpazar’da paylaşmak isterlerse biz onları da destekleriz” şeklinde konuştu.
Gelişim Akademisi Başakşehir’in önemli model projelerinden biri olduğunu da vurgulayan Uysal, “Gelişim Akademisi, üç yıldır örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. Hanımlarımızı pasif tüketici olmaktan çıkararak, aktif üretici yaparak önemli görevler üstleniyor. Emeği geçen tüm hanımlarımızı tebrik ederim” dedi.
Açılışın ardından beraberindeki heyetle sergideki atölyeleri tek tek gezen Mevlüt Uysal, hanımlarla sohbet ederek, ürünlerle ilgili bilgiler aldı. Kursiyerlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir yıllık emeklerin yer aldığı sergide; cam boyama, porselen, hat, ebru çalışmaları, tezhip, takı, nakış, fotoğraf gibi ürünlerin yanı sıra İstanbul’da sadece Gelişim Akademisi’nde ders olarak verilen Sospeso çalışmaları da ziyaretçiler tarafında beğeni ile izlendi.
Akademide 2011/2012 eğitim döneminde öğrenci sayısı bin 500 kursiyere çıkarken bu kursiyerlerin 350 tanesini çocuk kursiyerler oluşturdu. Dörder aylık periyotlarla iki dönem halinde verilen derslere, vatandaşların talepleri de dikkate alınarak yeni dersler ekleniyor. Akademi bu sene açılan Anadolu Medeniyetleri, Yabancılara Türkçe, Cam Kumlama, İspanyolca, Arapça dersleri ile yelpaze daha da genişledi.

Timeturk


---------------------------------------------------------------------------------

Başakşehir Gelişim Akademisi kursiyerlerinin yıl sonu sergisi açıldı ile Benzer Yazılar:

28 Mayıs 2012 Saat : 11:14

Başakşehir Gelişim Akademisi kursiyerlerinin yıl sonu sergisi açıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------